Hlavní navigace

V České spořitelně se kupí žádosti o úvěr COVID III. Vyřídí je do týdne

4. 6. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Česká spořitelna podepsala s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou smlouvu o účasti v programu COVID III. Klienti o úvěry mohli žádat už dříve.

Podepsání smlouvy bance umožní zapojení a především distribuování více než 36 miliard korun podnikatelům a firmám negativně zasaženým koronavirovou pandemií. 

Klienti České spořitelny ze segmentu malých a středních podniků s ročním obratem do 60 milionů korun mohou žádat o úvěry v maximální výši 15 milionů korun přes formulář na internetových stránkách spořitelny. Firmy s ročním obratem přes 60 mil. Kč se s žádostí o úvěr v max. výši 50 milionů korun mohou obracet na své bankéře.

Informace o formuláři i podmínkách programu najdete v našem článku V České spořitelně můžete žádat o COVID III formulářem nebo přes bankéře

Petr Vostrý, Tribe lead Engagement Corporate Banking České spořitelny, prozradil, že už před podpisem smlouvy s ČMZRB se na ně s žádostí o úvěry z programu COVID III obrátilo téměř 250 podnikatelů a firem. Očekáváme, že již podané žádosti budeme po podpisu smlouvy s ČMZRB vyřizovat do týdne, standardní proces pak bude od doložení všech nutných informací trvat 7 dní pro menší firmy a cca 2 týdny pro větší firmy, dodal dále. 

Česká spořitelna se dosud zapojila i do programů COVID II a COVID Praha, v jejichž rámci již schválila financování 923 firmám v celkovém objemu přesahujícím 3 miliardy korun.

Aktuální stav vyřizování žádostí o podporu z programů také u ostatních bank najdete v článku Jak to vypadá s COVID III? Dnes má dojít k podpisu smluv mezi bankami

Daňový portál na Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Potřebujete si rychle spočítat, kolik letos zaplatíte na daních? Zadejte své hodnoty do Daňové kalkulačky pro OSVČ

Nevíte si rady s daňovým přiznáním? Vyzkoušejte interaktivní šablony, které automaticky vyplní daňový formuláře nebo přehled pro pojišťovnu.

Jakou budete mít čistou mzdu v letošním roce? Aktualizovali jsme pro vás Mzdovou kalkulačku

Nejnovější články o daních sledujte v sekci Daňové přiznání, Daně z příjmů, Přehled o příjmech a výdajích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).