Většina malých firem má zájem investovat do nových informačních technologií

17. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ilustrační obrázek
Autor: Depositphotos – AllaSerebrina
Ilustrační obrázek

Informační a komunikační technologie (ICT) jsou v hledáčku malých a středních firem. Jak vyplynulo z průzkumu Hospodářské komory, 70 % z nich má zájem o nákup nových ICT technologií při možnosti spolufinancování z evropských fondů. Navíc více než polovina těchto společností plánuje do jednoho roku částečnou obnovu svých ICT technologií.

Hospodářská komora České republiky podporuje využívání elektronické komunikace a moderních informačních technologií v podnicích, stejně jako při komunikaci se státní správou, řekl prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Jak dále výzkum ukázal, nejvíce mají firmy zájem o integrované služby, díky kterým se jim především zjednodušuje administrativu a mohou tak zároveň ušetřit své náklady. Konkrétně se jedná o balíčky služeb za paušální měsíční poplatek, kdy jedna dodavatelská firma poskytuje například vše od mobilních telefonů, pevné linky, internetu, aplikací až k počítačům.

Autor článku

Je šéfredaktorem Podnikatel.cz a jeho hlavní doménou jsou rozhovory s odborníky. Zajímá se o sociální sítě, AI a další nástroje z pohledu byznysu.

Kvíz týdne

KVÍZ: Pravda, nebo lež? Jak dobře znáte legendární československé retroznačky?
1/10 otázek
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).