Hlavní navigace

Katastr nemovitostí

Ministerstvo veřejných prací, i takový nesmyslný zápis byl donedávna v katastru

Stát dělá pořádek ve svých nemovitostech, které má zapsány v katastru nemovitostí. Objevují se tam totiž objekty institucí, které už dávno neexistují.

10. 5. 2018 13:11
Doba čtení: 1 minuta

Přibude 54 míst, kde si podnikatelé budou moci ověřit listiny nebo podpisy

Ověřit listiny či podpisy mohou podnikatelé na pobočkách České pošty, Hospodářské komory ČR, u notáře nebo na obecních úřadech. Těch nově přibude 54.

Doba čtení: 1 minuta

Přesun firmy do virtuálního sídla je jedno velké papírování. A někdy i risk

Přesun firmy do virtuálního sídla je záležitostí několika málo minut, maximálně dvou dnů. S takovými taháky přichází poskytovatelé adres. Realita je ale jiná.

Doba čtení: 6 minut

Katastr nemovitostí v novém aneb průvodce platnou úpravou

Jak dlouho je nutné čekat pro zapsání vkladu do katastru? Má vůči vám katastr nějaké povinnosti? Jak se zachovat, pokud jsou údaje v katastru nepravdivé?

14. 3. 2014 0:00
Doba čtení: 6 minut

Od roku 2014 je nutné pravidelně sledovat údaje v katastru nemovitostí

Nově platí dobrá víra v údaje v katastru. Vlastníkem nemovitosti je ten, kdo je zde zapsán. Víte jistě, že jste to vy? Čtěte co, proč a kdy kontrolovat.

Doba čtení: 4 minuty

Od nového roku se mění pravidla zápisu na katastr

Katastr nemovitostí se týká podnikajících i nepodnikajících osob. Čtěte, co vše se mění, ať prodáváte či kupujete nemovitost, nebo třeba jen žádáte o výpis.

30. 9. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Nový katastrální zákon? Přísnější pravidla a průvan v peněžence

Zápisy v katastru budou probíhat podle nového katastrálního zákona. Zpřísňuje se rozsah přezkumu i počet případů, kdy budeme za změny platit. Čtěte více.

10. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Revoluce na katastru nemovitostí. Jaké změny vás čekají?

Od ledna dochází k výrazným změnám v oblasti zápisů do katastru nemovitostí. Novinky na vlastní kůži pocítí v podstatě každý, kdo přijde s katastrem do styku. Podívejte se, na co byste se měli od roku 2012 připravit.

29. 11. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Katastr nemovitostí nemusí být nočním strašákem, stačí se jen dobře zorientovat

Katastr nemovitostí zastupuje ve společnosti nezastupitelnou roli. Nemůže se Vám díky jeho správě stát, že Vám někdo prodá střechu nad hlavou a zároveň se vyhýbáte riziku, že koupíte nemovitost od podvodníka. Leč každý úřad není neomylný a díky lidské chybě může nastat problém. Je proto dobré se v jeho evidenci řádně vyznat.

9. 7. 2007 0:00
Doba čtení: 1 minuta