Hlavní navigace

Berňák rozesílá složenky k dani z nemovitých věcí. Co dělat, pokud vám nedorazí?

26. 4. 2022

Sdílet

26.4.22 3krát/nevědomost, dotaz, tápání Autor: Depositphotos, podle licence: Rights Managed

Do 25. května 20222 by měla do schránek některým poplatníkům daně z nemovitých věcí dorazit složenka od finanční správy, na které je uvedena výše daně, kterou je nutné uhradit. Jak postupovat, pokud poplatník složenku vyhlíží, ale ona do stanoveného termínu do schránky nedorazí? 

Složenku nedostanou všichni

Složenku nedostanou ti, kteří mají datovou schránku, platí prostřednictvím SIPO nebo mají přihlášenou službu, kdy jsou jim údaje pro placení daně zasílány do e-mailu, popřípadě mají daň do 30 korun. Takoví poplatníci mohou být zcela v klidu, pokud psaní nedorazí. 

Pokud se však složenka do 25. května 2022 ve schránce neobjeví, neměli by poplatníci vyčkávat. Podle doporučení je nejvhodnější finanční úřad kontaktovat. Měli by se tedy obrátit na pracoviště finančního úřadu, v jehož působnosti se nemovité věci nacházejí.

Daň z nemovitých věcí je splatná do 31. května 2022. Je-li vyšší než 5000 Kč, můžete ji zaplatit ve dvou splátkách.

Informace ohledně způsobu placení daně z nemovitých věcí nově naleznete i v online finančním úřadě, kde si můžete ve své DIS+ zkontrolovat, zda máte správně uvedenou doručovací adresu. Pokud zjistíte, že je chybná, tak přes obecnou písemnost nahlásíte aktualizaci doručovací adresy. Obecná písemnost je dostupná v DIS+ v sekci Formuláře → Nový elektronický formulář → Obecné písemnosti→ Obecná písemnost určená pro podání orgánům Finanční správy ČR.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).