Hlavní navigace

Mzdové účetní čeká řada podstatných změn

Sdílet

Redakce 6. 9. 2021

Na našem jednodenním online školení se na všechny novinky podíváme. Probereme všechna aktuální témata pro mzdové účetní k datu konání školení.

Okruhy školení:

  • Převod dovolené do roku 2022 – první možnost využití po novele zákoníku práce, pravidla, žádost zaměstnance atd.
  • Novinky v občanském soudním řádu a exekučním řádu – chráněný účet a formulář potvrzení vydávaného zaměstnavatelem, odklad exekucí, přednostní splácení jistiny, zastavení marných exekucí atd.
  • Připomenutí pravidel při srážkách ze mzdy v exekucích a insolvencích – vybrané příjmy, které nepodléhají exekučním srážkám ze mzdy, a přikázání jiné peněžité pohledávky (rozdíly v exekucích a insolvencích).
  • Nové povinnosti zaměstnavatele v souvislosti s ukončením zaměstnání – rozšíření údajů u takzvané odhlášky z nemocenského pojištění.
  • Daňové změny – připomenutí účinnosti daňových změn novely zákona o státní sociální podpoře, připravovaný zákon o jeslích a další daňové změny.
  • Stravenkový paušál a pružná pracovní doba.
  • Další aktuality a legislativní novinky k datu konání semináře.

Školení proběhne pod taktovkou PhDr. Dagmar Kučerové, která se lektorskou činností zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Působí také jako redaktorka našeho serveru Podnikatel.cz, kde publikuje články převážně z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky.

Online školení proběhne přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché, dva dny před školením vám zašleme návod na připojení a v den školení od nás dostanete přístupové údaje. Cena školení činí 1 990 Kč bez DPH. Pro účast stačí vyplnit online formulář a v pondělí 20. září se připojit.

Toto je P.R. sdělení

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).