Finanční oddělení by měla vytvářet hodnoty

27. 12. 2010
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Ilustrační obrázek
Autor: Depositphotos – AllaSerebrina
Ilustrační obrázek

Finanční oddělení budou do budoucna zastávat více strategickou roli. Mimo jiné by finanční profesionálové měli i více pracovat na vytváření hodnot uvnitř společností. Podle dvou třetin manažerů se pak bude řadit schopnost řídit rizika a provádět interní kontroly mezi nejžádanější schopnosti finančních oddělení. Vyplynulo to z průzkumu Asociace profesních účetních (ACCA), který asociace provedla mezi více než 500 manažery.

Sentiment manažerů se pod vlivem recese evidentně změnil k lepšímu. Nikdo nechce zažívat turbulence na trzích přiliš často, a to ani ze cenu krátkodobých velkých zisků, komentovala Kateřina Benešová, ředitelka ACCA pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

Autor článku

Je zástupcem šéfredaktora Podnikatel.cz a zajímá se o novinky a změny v legislativě s dopadem na byznys. Věnuje se také analýzám a komentuje aktuální dění. 

Kvíz týdne

KVÍZ: Pravda, nebo lež? Jak dobře znáte legendární československé retroznačky?
1/10 otázek
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).