Hlavní navigace

Názory k článku Jak zařídit provozovnu v místě bydliště? Potřebujete celou řadu lejster

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 2. 2018 12:41

  Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) ---.cas.pasnet.cz

  "Výčet konkrétních povinností v oblasti požární ochrany se pro podnikatele odvíjí od toho, do jaké kategorie požárního nebezpečí se začleňují jimi provozované činnosti." K tomu bych přidal informaci o jedné relativně nové povinnosti. Má-li být provozována činnost se zvýšeným požárním nebezpečím, u které nejsou běžné podmínky pro zásah hasičů, musí být před zahájením činnosti zpracována a státním požárním dozorem schválena Dokumentace zdolávání požáru. Do té doby nesmí být činnost zahájena, jinak hrozí pokuta až do výše 10 000 000 Kč.

 • 13. 2. 2018 14:34

  Řešení (neregistrovaný) 213.226.252.---

  Z osobní zkušenosti doporučuji pro podnikání neveřejného typu (tedy pokud za mnou nechodí běžní lidé z ulice) provozovnu vůbec nemít a v případě konfrontace s úřady jim na sebe nic nenapráskat, důkazní břemeno je na jejich straně. Nahlášení provozovny s sebou nese obrovský balík dalších povinností a potenciálních postihů., což je mnohdy větší riziko než provozovnu prostě nemít.

 • 13. 2. 2018 18:20

  Někdo (neregistrovaný) 89.190.42.---

  Jako obvykle obsahuje článek stále dokola omýlaná fakta. Každá provozovna v místě bydliště je specifická a platí vždy jiná pravidla. Takže prosím zbytečně nestrašte lidi ohledně spousty razítek. Článek sice samotnou podstatu pečlivě vysvětluje, ale aby vysvětlil, za jaké situce nemusí být to či ono, tak tomu se zcela vyhýbá. Mám takový dojem, jako by byl autor placen za to, aby odradil max. počet zájemců o umístění provozovny v místě bydliště.

 • 21. 2. 2018 17:14

  Stanley (neregistrovaný) 85.119.92.---

  On totiž živnostenský zákon říká, že "na žádost živnostenského úřadu je podnikatel povinen prokázat ...", ale živnostenský úřad si obvykle život nekomplikuje a nežádá. Pak by totiž nebylo možné, aby byla provozovna v družstevní bytě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).