Hlavní navigace

Solidarita právníků: Nabízejí lidem online poradenství zdarma

17. 3. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Advokátní kanceláře přistoupily k netradičnímu kroku. Nabízejí služby svých právníků pro online konzultaci zdarma. Zde je jejich přehled.

Počet právníků, kteří aktuálně nabízejí své služby online zdarma, přibývá. Chtějí tak pomoc lidem řešit aktuální tíživou situaci, do které se kvůli nouzovému stavu mohli dostat.

Služby aktuálně otevřela Unie rodinných advokátů, advokátní kancelář eLegal a advokátní kancelář Frank Bold. 

Máte otázky?

Zajistěte si konkrétní odpovědi. Vyzkoušejte bezplatné diskuzní fórum na BusinessCenter.cz, kde odpovídají odborníci z řad uživatelů. Vše zdarma.

Unie rodinných advokátů

Unie rodinných advokátů otevřela s týmem dalších odborníků Koronoporadnu, a to konkrétně na e-mailové adrese Koroporadna@uracr.cz pro akutní situace a dotazy. 

Odpovědi jsou poté průběžně publikovány na stránkách Unie, na Facebooku a na Twitteru. V týmu jsou vedle advokátů a mediátorů také lékaři, psychoterapeuti a další odborníci. Většina členů Unie rodinných advokátů v době karantény poskytuje právní pomoc zdarma po telefonu, Skype, e-mailu a za pomoci dalších technických prostředků. 

AK eLegal

Konkrétně pak na podnikatele je zaměřena online poradna advokátní kanceláře eLegal. Řeší především ty podnikatele, kteří jsou situací kolem koronaviru zasaženi. 

Poradna se zaměřuje na oblast dodržování smluv mezi podnikateli, dodržování smluv se spotřebiteli, řeší také problematiku insolvence, prominutí lhůt od státu, náhrad škod, pojištění, dotace a úvěry. 

Online poradna je dostupná přímo na webu AK eLegal

AK Frank Bold

Do podpory se připojil také mezinárodní tým právníků Frank Bold. Bezplatná právní poradna je určena pro občany, podnikatele, obce i státní správu.

účto říjen 23 - tip do článku

Poradna funguje na principu zodpovídání a shromažďování otázek a odpovědí, jak např. postupovat v rámci vztahu zaměstnanec a zaměstnavatel, jaké aspekty v oblasti zdravotního a smluvního práva současná situace přináší či vyjasňuje i právní aspekty postupu státu a jeho opatřeních.

Bezplatná právní poradna je dostupná přímo na webu AK Frank Bold

Jaká další podpora čeká na podnikatele?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).