Hlavní navigace

Tipsportca se změnila na Tipšestku a dnes startuje

11. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sázková kancelář Tipsport dnes odstartuje novou číselnou loterii pod názvem Tipšestka. Původně se hra měla jmenovat Tipsportca, toto pojmenování však minulý týden zakázal soud na žádost společnosti Sazka. Té se nelíbilo, že se až příliš podobá názvu Sportka, tedy loterii provozované právě Sazkou.

Předběžnému opatření soudu jsme museli vyhovět, přestože jsme jej obdrželi čtyři dny před začátkem loterie. Je to pro nás velmi překvapivé a nepříjemné, nicméně loterii jsme přejmenovali. Dnes jsme se se zástupcem Sazky panem Cupkou dohodli, že v této věci nebude ani jedna strana podnikat další soudní kroky, uvedl Petr Knybel, ředitel Tipsportu.

Společnost Tipsport však není jediná, která bude Sazce v číselných hrách konkurovat. Svoji loterii by brzy měla rozjet také firma Fortuna, která už před měsícem podepsala smlouvy s prodejci pro první tisícovku svých loterijních terminálů. Její číselná hra se bude jmenovat Fortuna Loto.

Nyní podle plánu pracujeme na zasíťování a testování terminálů tak, abychom je mohli spustit ve druhé polovině července. Ve smlouvách nevyžadujeme exkluzivitu, jsme přesvědčeni, že se naše hry prosadí i v přímé konkurenci, říká Martin Illner, ředitel projektu Fortuna Loterie.

Fortuna počítá s tím, že do jara roku 2012 by se síť míst s jejími terminály měla rozrůst na 3000 míst. Společnost Intralot, která Fortuně terminály dodává, by měla každý měsíc zprovoznit další stovky terminálů. Čtěte také: Problémy Sazky stahují ke dnu trafikanty a další podnikatele

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).