Hlavní navigace

Názory k článku Úřady práce začínají vydávat sKarty. Jak se pomocí ní čerpají dávky?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 7. 2012 0:24

  Realita (neregistrovaný)

  Kauza hazardu jako s OpenCard? Zabývá se vůbec někdo základním smyslem sKaret a principem sociálních dávek? Totiž všechny sociální dávky v ČR jsou vypočítávány až z policejní přesností a nikdy nepokrývají 100% výdaje, na které jsou poskytovány. Např. Sociální příspěvek na jedno dítě v ČR činí 613 Kč, přičemž prokazatelně to není ani čtvrtina skutečných životních nákladů dítěte na život, tj. i právo na střechu nad hlavou, vodu, teplo, elektřinu. Jen školní obědy na jeden měsíc stojí 650-680 Kč v naší obci a obědy jsou přitom těžce podřadné, že je děti vyhazují a chodí domu hladové. Jen školní oběd stojí víc než sociální dávka a kde jsou ostatní náklady nutné k přežití dítěte??? A ke stejným výsledkům dojdeme u všech ostatních dávek.
  TUDÍŽ SLUŠNÝ OBČAN ČR, KTERÝ PLATÍ NÁJEMNÉ A ŽIVÍ SVÉ DĚTI Z VÝPRODEJŮ, NEMÁ JAK A KDE DÁVKY ZNEUŽÍT!!!
  Otázka cikánů, nebo jim podobných případů dobrovolných asociálů zneužívajících sociální dávky tak, že z dávek na bydlení místo nájmu a elektřiny si koupí chlast, nebo drogy, snad nepatří do státní sociální politiky, nýbrž na policii ČR. Pro průměrně inteligentního člověka naprosto nemá kriminalita těchto občanů co dělat se sociální politikou státu a další regulací dávek!!
  Na sociálním úřadě musí každý občan při žádosti na dávku jinou, než je celoplošná jako na děti, např. příspěvek na bydlení, předkládat přesné a originál faktury za spotřebu a to pravidelně měsíčně a pouze podle skutečných výdajů z faktur se vypočítává měsíční dávka.
  A pokud stát cítí nutnost další represe, neboli regulace sociálních dávek, tak je přece jednoduchá jak facka. Sociálka může z dávek sama vyplácet např. nájemné nebo pravidelné zálohy energetickým společnostem, stejně nikomu v ČR neproplatí jiné topení než od ČEZu nebo RWE, takže závazek k těmto společnostem už má a nebyly by to náklady navíc.
  Ale ani tato regulace by nemusela být, kdyby každý dělal to co má a kriminalitu posuzovala policie místo zbytečné výroby sKaret.
  Za neplacení výživného má být odebrán i řidičák, ale za zpronevěření soc. dávek na drogy, co alkohol je, má být místo trestu sťata hlava slušným lidem? Tak tohle snad nemají ani na divokém západě! Kde jsme?
  Docela mě zaráží ne sociální a finanční negramotnost asociálů, jež si pro dávky chodí, a ani ne tak tato dvojitá negramotnost české inteligence, která dávky nepotřebuje, proto je v tomto negramotná, nýbrž úroveň znalostí profesionálů médií a celková jejich povrchnost.
  A co na sKarty i jiné podobné projekty státu říká státní kontrolní úřad nad státním hospodařením?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).