Dobrý deň,
plánujem ukončenie SVČ k 30.6., kedy bude vystavená aj posledná faktúra so splatnosťou 14.7. a od 1.7. prejsť na HPP. Je potrebné s ukončením SVČ počkať do zaplatenia všetkých faktúr alebo je možné samostatně výdělečnou činnost ukončiť k plánovanému termínu 30.6.?
Čo treba nahlásiť u prílsušných úradov (živnostenský úrad, finančný úrad, zdravotná a sociálna poisťovňa)?
Ďakujem.
Dobrý den,
můžete ukončit činnost dle plánu tj. k 30.6.2020. To musíte zejména na živnostenském úřadě, kde živnost úplně zrušíte, nebo pozastavíte.
Na ostatní vyjmenované úřady tuto skutečnost nahlásíte.
Pokud nebudete mít faktury doplacené ani do 31.12.2020, tak tyto nezaplacené faktury zohledníte v daňovém přiznání k dani z příjmů.
O nezaplacené vydané faktury základ daně zvýšíte, o nezaplacené přijaté naopak snížíte atd. - postup je stanoven v § 23 zákona o daních z příjmů.
Přeji hezké dny.