Hlavní navigace

2. květen, přehledů čas. Zdravotní pojišťovny a sociálka čekají

 Autor: 258398
Na odevzdání přehledů pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ zbývá posledních pár dnů. A to doslova. Nejzazší termín je 2. května.
Redakce 30. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Daňové přiznání už leží téměř měsíc na stole finančního úřadu. Živnostník, který nevyužívá služeb daňového poradce, jej musel odevzdat nejpozději do 1. dubna. Na řadu přichází Přehledy o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ. Ty by měly být odevzdány měsíc od daňového přiznání, nejpozději však 2. května.

Čtěte také: Vyplňujeme přehled pro ČSSZ snadno, rychle a bez chyb


Autor: 258398

Živnostník, který využívá daňového poradce, má na růžový formulář čas do 1. července. Přehledy pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ by pak měly na stole přistát nejpozději do 1. srpna. Zdravotní pojišťovna a ČSSZ by však měly o skutečnosti, že živnostník nepodává přehledy sám, vědět. Je nutné nejpozději 2. května předložit plnou moc podepsanou daňovým poradcem.

Čtěte také: Vyplňujeme přehled pro zdravotní pojišťovnu 

Pokud se OSVČ netýká povinnost podávat daňové přiznání, podávají přehled ČSSZ nejpozději do 31. července 2014 a zdravotní pojišťovně měl být podán do 8. dubna 2014

Čtěte také: Jak na podání přehledů. Co platit povinně a co naopak nemusíte vůbec

Doplatky je nutné uhradit do osmi dnů

Doplatek pojistného musí OSVČ uhradit do 8 dnů od odevzdání Přehledů. Pokud byly podány poslední možný den, tedy 2. května, na uhrazení doplatků má čas do 10. května. V případě, že ale přehled odevzdala například už 3. března, měla za povinnost uhradit nedoplatek do 11. března. Obvykle se platí bezhotovostním převodem z účtu. Je možné uhradit doplatek také na pokladně příslušné OSSZ nebo zdravotní pojišťovně.

EBF20-tip-témata1

Přehledy o příjmech a výdajích je možné osobně doručit na pobočku zdravotní pojišťovny nebo ČSSZ, nebo využít služeb pošty. Další možností jsou portály zdravotních pojišťoven a ČSSZ, nebo zaslání formuláře v elektronické podobě opatřené zaručeným elektronickým podpisem nebo datovou schránkou.

Stahujte chytré formuláře k vyplnění přehledů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).