Hlavní navigace

2. květen, přehledů čas. Zdravotní pojišťovny a sociálka čekají

30. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 258398
Na odevzdání přehledů pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ zbývá posledních pár dnů. A to doslova. Nejzazší termín je 2. května.

Daňové přiznání už leží téměř měsíc na stole finančního úřadu. Živnostník, který nevyužívá služeb daňového poradce, jej musel odevzdat nejpozději do 1. dubna. Na řadu přichází Přehledy o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ. Ty by měly být odevzdány měsíc od daňového přiznání, nejpozději však 2. května.

Čtěte také: Vyplňujeme přehled pro ČSSZ snadno, rychle a bez chyb


Autor: 258398

Živnostník, který využívá daňového poradce, má na růžový formulář čas do 1. července. Přehledy pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ by pak měly na stole přistát nejpozději do 1. srpna. Zdravotní pojišťovna a ČSSZ by však měly o skutečnosti, že živnostník nepodává přehledy sám, vědět. Je nutné nejpozději 2. května předložit plnou moc podepsanou daňovým poradcem.

Čtěte také: Vyplňujeme přehled pro zdravotní pojišťovnu 

Pokud se OSVČ netýká povinnost podávat daňové přiznání, podávají přehled ČSSZ nejpozději do 31. července 2014 a zdravotní pojišťovně měl být podán do 8. dubna 2014

Čtěte také: Jak na podání přehledů. Co platit povinně a co naopak nemusíte vůbec

Doplatky je nutné uhradit do osmi dnů

Doplatek pojistného musí OSVČ uhradit do 8 dnů od odevzdání Přehledů. Pokud byly podány poslední možný den, tedy 2. května, na uhrazení doplatků má čas do 10. května. V případě, že ale přehled odevzdala například už 3. března, měla za povinnost uhradit nedoplatek do 11. března. Obvykle se platí bezhotovostním převodem z účtu. Je možné uhradit doplatek také na pokladně příslušné OSSZ nebo zdravotní pojišťovně.

Přehledy o příjmech a výdajích je možné osobně doručit na pobočku zdravotní pojišťovny nebo ČSSZ, nebo využít služeb pošty. Další možností jsou portály zdravotních pojišťoven a ČSSZ, nebo zaslání formuláře v elektronické podobě opatřené zaručeným elektronickým podpisem nebo datovou schránkou.

Stahujte chytré formuláře k vyplnění přehledů

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).