Další pobočka Burger King se otevře na pražské Florenci

27. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ilustrační obrázek
Autor: Depositphotos – AllaSerebrina
Ilustrační obrázek

Řetězec Burger King, který provozuje společnost AmRest, pokračuje ve své expanzi na českém trhu. Podle informací serveru Podnikatel.cz má Burger King po pobočce na Zličíně a plánované restauraci v Letňanech otevřít svoji další restauraci. Stát by měla na pražském autobusovém nádraží Florenc.

Produkty řetězce s rychlým občerstvením Burger King se v Česku objevily poprvé loni v listopadu. AmRest provozuje Burger King formou franchisingu, jejíž licenci získal v polovině října 2008. Už tehdy se spekulovalo, že otevření dalších poboček bude následovat.

Burger King startoval se svou restaurací rychlého občerstvení již v roce 1954 v americkém Miami. Evropa přivítala první pobočku ve Španělku, a to již v roce 1975. I když její konkurent McDonald's je o rok mladší, vlastní po celém světě skoro třikrát tolik restaurací.

Autor článku

Je zástupcem šéfredaktora Podnikatel.cz a zajímá se o novinky a změny v legislativě s dopadem na byznys. Věnuje se také analýzám a komentuje aktuální dění. 

Kvíz týdne

KVÍZ: Pravda, nebo lež? Jak dobře znáte legendární československé retroznačky?
1/10 otázek
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).