Hlavní navigace

Do konce července končí účinnost některých prominutí v oblasti DPH

29. 6. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
U některých prominutí v oblasti daní, která byla umožněna kvůli koronavirové pandemii, končí účinnost už za měsíc. Týkají se například kontrolního hlášení.

Finanční správa upozorňuje plátce DPH na termín 31. 7. 2020, v tento den totiž končí účinnost některých prominutí v oblasti DPH. 

Kontrolní hlášení k DPH

Jedná se především o automatické prominutí pokuty 1000 Kč za pozdní podání kontrolního hlášení (bez výzvy správce daně) a prominutí pokut ve výši 10, 30 nebo 50 tisíc Kč za porušení povinností souvisejících s kontrolním hlášením v důsledku působení mimořádných opatření.

Psali jsme: Posunutí termínu podání se netýká jen daně z příjmů. Co dalšího můžete odložit?

Přiznání k DPH

Dále také již nebude ke stejnému datu automaticky prominuta pokuta za pozdní podání daňového přiznání k DPH, jejíž prominutí je vázáno na současné prominutí pokuty za porušení povinností souvisejících s kontrolním hlášením v důsledku působení mimořádných opatření.

Finanční správa v této souvislosti plátcům DPH doporučuje, aby co nejdříve předložili podání v oblasti DPH, která nebyla doposud podána z důvodu vlivu mimořádné události a u kterých již uplynula zákonná lhůta.

Co dalšího přinesl uplynulý týden na serveru Podnikatel.cz? 

Mnohé školy využijí tzv. ředitelského volna a uzavřou se o pár dní dřív. Aktuálně v pátek 26. června. Kdy musí rodič nastoupit do práce? Lze čerpat ošetřovné až do konce června i v případě, že se škola uzavře dřív?

Ne každý tuto možnost využije. Chce to jen šikovně vyplnit výkaz. Nyní již jen aktualizovaný, doplněný o čestné prohlášení rodičů. Jak si snadno zvýšit ošetřovné? Stačí jen šikovně vyplnit výkaz

V úterý 30. června končí možnost čerpat ošetřovné za podmínek, které byly upraveny v souvislosti s koronavirovou pandemií. Jak to s ním bude po uplynutí lhůty? Upravené podmínky pro ošetřovné končí na konci června. Jak to s ním bude dál?

Pokud dojde ke schválení stravovacího paušálu, budou moct firmy přidat svým zaměstnancům až 1584 korun bez daně a sociálních a zdravotních odvodů. Díky stravovacímu paušálu mohou zaměstnanci dostat nedaněných 1584 Kč měsíčně

Konec školního roku se blíží a mnozí rodiče pobírající ošetřovné řeší otázku, zda mohou dítě poslat pro vysvědčení. Nepřijdou tak o peníze? Pobírá ošetřovné, ale chce dítě poslat pro vysvědčení. Nepřijde tak o peníze?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).