Hlavní navigace

Některé e-shopy už spustily Black Friday, další se chystají na dopravu zdarma

6. 11. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Přestože Black Friday tradičně navazuje na Den dopravy zdarma, letos jej některé e-shopy skoro o měsíc posunuly.

Už před více než týdnem odstartoval Black Friday na Mall.cz, včera jej pak spustil i Lidl-shop.cz.

Vánoční šílenství už začalo

Black Friday, tedy den velkých slev, který tuzemští obchodníci převzali z USA, letos připadá na pátek 23. listopadu. Některé e-shopy se však rozhodly spustit Black Friday s výrazným předstihem. Slevová akce u nich navíc netrvá jen jeden den, ale týden, či dokonce několik týdnů. Už 26. října odstartoval Black Friday na Mall.cz. Každých šest hodin se přidávají nové produkty, přičemž slevy trvají různou dobu, od dvou dní až do několika týdnů.

Včera odstartoval Black Friday i na Lidl-shop.cz a potrvá do 11. listopadu. Do nabídky v rámci Black Friday přibývá v jednotlivých dnech řada nových produktů, které má vždy dominovat jeden výrobek s výraznější slevou.

Den dopravy zdarma startuje za týden

Přestože již v některých online obchodech Black Friday běží, vánoční nákupní horečku startuje v Česku zpravidla Den dopravy zdarma, který organizuje srovnávač Heureka.cz. Ten letos začíná 13. listopadu a potrvá do 15. listopadu. Do akce je zatím přihlášeno 955 e-shopů. Zapojí se například Pilulka.cz, TSBohemia.cz nebo Mironet.cz.

Podmínkou účasti je mít certifikát Ověřeno zákazníky, registrovat se od 1. 11. v administraci obchodu na Heureka.cz v záložce Dny dopravy zdarma a upravit nákupní proces po dobu akce (od 13. 11. 9:00 do 15. 11. 23:59), aby byla doprava zdarma u všech objednávek nad 300 Kč.

Některé e-shopy (například Alza.cz) se sice akce Heureky neúčastní, zpravidla však nabízí vlastní marketingovou akci.

školení-leden22-molín

Pro přípravu vašeho e-shopu na vánoční období využijte seriál s celou řadou doporučení: 

TIP: Internetové obchody jsou skvělá věc. Když ale dá specialista na e-commerce přednost kamennému obchodu, nestačí se divit. Jak online specialistovi otevřel kamenný obchod oči i nové možnosti

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Sledujte Dana na Twitteru @danmoravek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).