Hlavní navigace

V Hypoteční bance si můžete vybrat, zda odložit splátky nebo jen splátky jistiny

5. 4. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Také Hypoteční banka si uvědomuje, jak je současná situace složitá a jak má velký vliv na příjmy klientů. Proto jim pro ulehčení nabízí dvě varianty odkladu.

Jedná se o odklad splátky jistiny až na jeden rok a odklad celé splátky hypotečního úvěru na tři měsíce. 

Je naším zájmem společně s vámi najít vhodné a dlouhodobé řešení, které pomůže aktuální nouzový stav překlenout a poskytne vám určitý finanční prostor při návratu do normálu, uvádí Hypoteční banka na webu. 

Banka nabízí dvě možnosti

První možností je odklad splátek jistiny. Jedná se o dlouhodobé řešení na období 6 až 12 měsíců pro klienty, u kterých došlo k poklesu pravidelných příjmů. Klienti při tomto odkladu hradí měsíčně úroky, případné poplatky, a to včetně poplatku za pojištění schopnosti splácet úvěr, mají-li jej sjednaný. 

Pro klienty, kteří krátkodobě přišli o veškeré příjmy a předpokládají, že za 3 měsíce budou schopni platit plnou splátku, je vhodný odklad celých splátek hypotéky. Ten je možný na 3 měsíce a v rámci něj neplatí klienti po dobu odkladu nic – ani splátky jistiny, úroků, ani poplatky, a to včetně případných poplatků za pojištění schopnosti splácet úvěr.

Žádosti podávejte on-line

Žádost je on-line a najdete ji na webu banky. Kromě kontaktních údajů je zde třeba vybrat ze dvou výše popsaných variant a pouze zatrhnout jeden důvod v podobě „neschopnosti splácet svůj hypoteční úvěr v důsledku dopadů opatření vyhlášených Českou republikou proti šíření koronaviru COVID-19 a v návaznosti na to odvrácení soudního vymáhání pohledávky z hypotečního úvěru.“ a další náležitosti.  

Požádat o odklad je potřeba nejméně 10 pracovních dní před datem pravidelné anuitní splátky úvěru, a to až do 31. května 2020.

Podívejte se na další úlevy tuzemských bank: 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).