Hlavní navigace

Ukrajinci si mohou zdarma zřídit bankovní účet i v asistenčních centrech

21. 3. 2022

Sdílet

21.3.22 /2x/ Počítač, účetní, novinky, kalkulačka, počítadlo Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spolu s Českou bankovní asociací (ČBA) zorganizovalo iniciativu, díky které si mohou ukrajinští uprchlíci zdarma zřídit účet v asistenčním centru v Praze a v Ostravě. Postupně budou rozšířena i na další města.

Bankovní účet si Ukrajinci mohou zřídit i v asistenčním centru

Díky iniciativě MPSV s ČBA si ukrajinští uprchlíci mohou zdarma řídit bankovní účet i v asistenčních centrech, kde sedm bank otevřelo své mobilní pobočky. Prozatím to jde sice jen v Praze a Ostravě, ale brzy by měla přibýt i další města. Ukrajinci tak nebudou muset chodit až do banky a budou si moct vše zařídit přímo v centru pomoci.

СТАТТІ

Радимо українцям в рубриці 🇺🇦 ДЛЯ УКРАЇНИ.

Uprchlíci z Ukrajiny mohou žádat úřady práce o dávku mimořádné hmotné pomoci, která činí u dospělých 2490 korun a u dětí dle věku od 1970 do 2770 korun. První dávku ještě mohou dostat uprchlíci v hotovosti, ale další platby již budou probíhat bezhotovostně. Musí tedy mít účty a s tím my chceme pomoct. Banky nejsou jen v Praze, další města budou přibývat. Čekáme vždy až nás o to jednotlivá krajská centra požádají, a to z důvodu jejich lepší organizace místa, uvedl manažer PR a komunikace ČBA Radek Šalša s tím, že na mobilních pobočkách jsou k dispozici tlumočníci a o zřízení účtu se tak lze domluvit ukrajinsky.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).