Hlavní navigace

Trestní oznámení na skupinu Raiffeisen Bank, kvůli aktivitám v Rusku

29. 8. 2023

Sdílet

Raiffeisenbank Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

[AKTUALIZACE] Národní centrála proti terorismu si došlápla na rakouskou skupinu Raiffeisen Bank International AG (RBI). Na skupinu podali trestní oznámení sami klienti pod hlavičkou Asociace za práva občanů a podnikatelů, a to kvůli jejím aktivitám v Rusku.

Informoval o tom zpravodajský web ČT24. Asociace podle webu podezřívá rakouskou skupinu z podpory terorismu tím, že zůstává na ruském trhu a podporuje tak financování agrese. Na banku přitom tlačí i Evropská centrální banka, která požaduje, aby Raiffeisen Bank z ruského trhu odešla a své podnikání tam ukončila.

Pro rakouskou skupinu je ale podnikání na tamním trhu významné, jen za letošní první pololetí tam vykázala růst o 9 % a podle Libora Malečka, autora trestního oznámení vůči skupině, vykazuje banka v Rusku enormní zisky. 

Skupina ale trvá na tom, že své podnikání v Rusku omezuje: Zavazujeme se dále snižovat obchodní aktivity v Rusku. (…) Skupina nese odpovědnost za zachování integrity banky v Rusku, která zaměstnává více než devět tisíc lidí, stojí v tiskové zprávě, kterou připomíná web ČT24.

Součástí Raiffeisen Bank International AG (RBI), která obsluhuje v rámci střední a východní Evropy (CEE) celkem 16,7 milionu zákazníků, je i česká dceřiná banka Raiffeisenbank, a.s.

Pozn. k aktualizaci: doplněn přesný název rakouské skupiny a postavení české dceřiné společnosti.

Velký přehled, co se změnilo v konsolidačním balíčku a co v něm zůstalo Přečtěte si také:

Velký přehled, co se změnilo v konsolidačním balíčku a co v něm zůstalo

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).