Hlavní navigace

HK ČR: Chceme v boji proti krizi lepší koordinovaný postup s ministerstvy a zahraničím

11. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Představitelé českých i zahraničních podnikatelů dnes jednali na půdě Hospodářské komory České republiky ohledně lepší koordinace a společného postupu v době světové finanční krize. Rozhovory se točily kolem způsobů, kterými lze zvýšit obchodní příležitosti, konkrétní prodeje a zisky tuzemských proexportně orientovaných podniků.

Krizi chápeme jako obrovskou příležitost pro hospodářskou komoru a smíšené komory, protože nikdy předtím čeští exportéři nepotřebovali takto urgentně konkrétní pomoc. Firmy, nyní více než kdykoliv předtím, potřebují přímou podporu prodeje jejich produktů a hospodářská komora společně se smíšenými obchodními komorami a zodpovědnými ministerstvy dělá maximum pro to, abychom tyto obchody firmám zprostředkovaly, vysvětlil prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Tip na titulku - EBF- tematicke bloky

Většina tuzemských firem již v posledních měsících cítí pokles zahraničních zakázek a proto se například snaží dostat na nové trhy a nahradit tím současné ztráty. Jedním ze strategických cílů hospodářské komory je snaha zprostředkovat nové zakázky a konkrétní prodeje českým firmám v zahraničí, doplnil Kužel.

Mezi další důležitá témata se zařadilo i zintenzivnění a posílení role ekonomické diplomacie v rámci zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Komory též řešily otázku zavedení eura, kde potvrdily snahu o co nejrychlejší přijetí. Na závěr se všichni zúčastnění shodli na důležitosti hlubšího propojení činností a výstupů hospodářské komory a smíšených komor a dále na hlubší spolupráci přes ministerstvo průmyslu a obchodu a ministerstvo zahraničí. Čtěte seriál Ekonomická recese.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).