Hlavní navigace

Je třeba naučit lidi, jak se bránit

1. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Spolupráci na zvyšování finanční gramotnosti prohlubuje Česká národní banka a Ministerstvo financí. Projekt měření finanční gramotnosti vznikl na základě dlouhodobé spolupráce obou institucí v mezirezortní Pracovní skupině pro finanční vzdělávání a je jedním z klíčových kroků v rámci Národní strategie finančního vzdělávání.

Celosvětová finanční krize potvrdila, kam až může dojít nedokonalá znalost produktů v dnes již prakticky zcela virtuálním světě financí. Nekalé praktiky nestačí zakazovat a pokutovat, ale je třeba naučit lidi, jak se bránit, sdělila členka bankovní rady ČNB Eva Zamrazilová. Ministr financí Miroslav Kalousek k tomu dodává: Finanční vzdělávání považuji za důležitý prvek ochrany spotřebitele na finančním trhu. Abychom naše úsilí zaměřili tím správným směrem, musí být jedním z prvních kroků státu zjištění oblastí, kde je důležité zvýšit informovanost veřejnosti.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).