Hlavní navigace

HN, LN, Právo: NKÚ zjistil nedostatky v hospodaření na železnice

12. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejvyšší kontrolní úřad zjistil nedostatky v hospodaření na železnici. Jedná se o finance, které Státní fond dopravní infrastruktury poskytl Správě dopravní železniční cesty a Českým drahám na zvýšení bezpečnosti provozu. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny, Lidové noviny a deník Právo.

Jednotlivé projekty často překračovaly stanovený rozpočet a byly dokončovány se zpožděním. Pochybnosti se objevují i u výběrových řízení. Oba subjekty také používaly peníze na jiné než stanovené účely. Za 127 milionů byla například opravena památkově chráněná budova včetně nového bufetu a restaurace. Do kolonky „bezpečnost“ se ukryly i učebny a kabinety železničního učiliště, dodávají Hospodářské noviny.

Tisk: Dopravci chtějí zvrátil rozhodnutí vlády

Vedení autodopravců se sešlo s premiérem Mirkem Topolánkem, aby se pokusilo zvrátit rozhodnutí vlády o zákazu jízdy kamionů v pátek odpoledne. Čtěte více: Vláda schválila omezení kamionů

Dopravci se obávají velkých finančních ztrát. Čtěte více: Dopravci přijdou kvůli pátečnímu zákazu o miliardy

Jako kompromis dopravci navrhují, že nebudou během víkendu předjíždět. Podobná úprava již nyní platí na Slovensku. Slovenský parlament totiž před časem odhlasoval, že v pátek odpoledne nebudou muset kamiony zastavit, ale pouze jim zakázal předjíždění, uvádí Mladá fronta Dnes.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).