Obliba evropských společností narůstá

28. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ilustrační obrázek
Autor: Depositphotos – AllaSerebrina
Ilustrační obrázek

Množství nově vzniklých evropských společností (SE) v Česku stále narůstá. V současnosti v tuzemsku působí 257 evropských společností, z nichž 173 je registrováno v Praze. Oproti konci loňského roku se jejich počet v hlavním městě zvýšil o 13 %. Vyplynulo to z dat jednotlivých Rejstříkových soudů ČR a Administrativního registru ekonomických subjektů (ARES), které zpracovala společnost SMART Companies.

Oproti obchodním formám klasických společností nabízí SE možnost přesunout sídlo do zahraničí v rámci EU, aniž by došlo ke zrušení společnosti s likvidací a k přerušení právní kontinuity společnosti. Společnost se pouze začne řídit právem státu, kde bude umístěno nové sídlo, vysvětlila Petra Janáková, manažerka společnosti SMART Companies.

Další vývoj v oblasti evropských společností se bude podle odborníků odvíjet od výsledků parlamentních voleb a na programu vlády.

Autor článku

Je zástupcem šéfredaktora Podnikatel.cz a zajímá se o novinky a změny v legislativě s dopadem na byznys. Věnuje se také analýzám a komentuje aktuální dění. 

Kvíz týdne

KVÍZ: Pravda, nebo lež? Jak dobře znáte legendární československé retroznačky?
1/10 otázek
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).