Hlavní navigace

Pivní turistika v Čechách vzkvétá, neodolávají ani cizinci

29. 1. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.isifa.com
Teď už není trendy nechat si pivo nosit pod nos, za zlatavým mokem se putuje. Pivní turistika si hledá stále více příznivců, a to i u turistů ze zahraničí.

Češi se piva nikdy nepřepijí. Stále se drží označení – národ pivařů. České pivovary se už delší dobu snaží tuhle zálibu zúročit, a proto kladou důraz na pivní turistický ruch. Že jdou správných směrem, ukazuje zvyšující se obliba. A to nejen u českých milovníků zlatavého moku, ale taky u zahraničních turistů.

Prohlídkové trasy pivovarů Prazdroj, Gambrinus, Kozel ve Velkých Popovicích,
Radegast v Nošovicích a trasu Pivovarského muzea či Plzeňského historického podzemí si v loňském roce přišlo prohlédnout více než 317 tisíc návštěvníků. Jde o téměř 2 % meziroční nárůst. Uvádí ve své tiskové zprávě Plzeňský Prazdroj.

Čtěte také: Už jste slyšeli o pop-up shopech? Stojí za vyzkoušení

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com

Pivo léčí nejen zevnitř, ale i vně

Díky řadě novinek se nám podařilo meziročně zvýšit celkový počet návštěvníků na všech našich trasách. Zájem byl například jak o noční prohlídky pivovaru Radegast, tak i o kulturní události v našich pivovarech. Ty často přilákají i k návštěvě prohlídkové trasy, potvrdila Jindřiška Eliášková, mluvčí Plzeňského Prazdroje.

Turistika zaměřená na pivo láká cizince

Trasy, které nabízejí pivovary Plzeňského Prazdroje, navštívili v loňském roce turisté ze 107 států. Cestu za pivním mokem si našlo nejvíce Němců, Angličanů, Rusů a také hosté z jihovýchodní Asie. Stále více populární je pivní turistika u turistů z Estonska a Lity, ale také z Jižní Koreje, Brazílie, Austrálie, Argentiny a Vietnamu, Zimbabwe, Konga a z Madagaskaru.

Co nabízí pivní turistika

Cílem pivní turistiky je nejen pivo ochutnávat, ale také se dovědět něco víc o historii, o samotné přípravě a vaření piva. Tématické prohlídky po pivovarech a v muzeích odpověď na tyhle otázky nacházejí snadno. O blahodárných účincích chmelového nápoje pak přesvědčují například pivní lázně. Pivo tu neslouží jen jako nápoj, který, pije-li se s mírou, léčí, ale také jako součást pivních koupelí, zábalů a masáží.

Pivní lázně v Čechách

Pivní lázně ZOTO
1. klášterní pivní lázně Dolní Bousov
Pivní lázně Chodová Planá
Bernardovy pivní lázně v Chebu
Pivní lázně Harrachov
Pivní lázně Seč u Chrudimi
Olomoucké pivní lázně
Rožnovské pivní lázně
Pivní lázně Šramberk
Horský wellnes v Písku u Jablunkova

Vedle pivních lázní frčí taky lázně konopné, nebo vinné

Tradiční nás přestalo bavit. Když už výlet nebo relax, tak něčím okořeněný. Co takhle konopím? Hned jak novela zákona umožnila používat konopí pro léčebné účely, ve Volarech začaly fungovat největší konopné lázně ve střední Evropě. Více se dočtete zde: V Česku se otevírají největší konopné lázně ve střední Evropě. Podívejte se

Čtěte vše o léčebném konopí na Vitalia.cz

Vedle piva a konopí se jako lázeňská surovina uchytilo také víno. O vinných lázních se více dozvíte zde: Provozuje vinné lázně. Vydělává na odpadu od vinařů

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).