Hlavní navigace

Zemědělcům došla trpělivost. Se svými traktory chystají protestní jízdu Prahou

9. 2. 2024

Sdílet

9.2.24 1*/zemědělci, traktor, agro Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Cílem protestů je upozornit na likvidaci českého průmyslu a zemědělství, ke které dochází kvůli aktuálním politickým krokům. Zablokovat metropoli svými traktory se chystají v pondělí 19. února. 2024

Do Prahy by mělo dorazit více než tisíc traktorů. Jak uvádí Noviny.cz, zemědělské organizace, včetně Agrární komory ČR, se od protestu zatím distancují. Před případnou účastí chtějí nejprve jednání s vládou. 

Letošní rok může patřit agrovoltaice. Jaké přináší výhody? Přečtěte si také:

Letošní rok může patřit agrovoltaice. Jaké přináší výhody?

Protestem chtějí čeští zemědělci poukázat na nesouhlas s produkčním zemědělství. Obecně chtějí zastavit green deal. Cílem je také poukázat na vyděračské praktiky obchodníků, kterým dle jejich slov dochází. Odmítají také vysoké ceny za energie a upozorňují na nesouhlas s posilováním evropských kompetencí na úkor národních. 

Nejsme proti zemědělským organizacím, ale pasivita jejich vedení nás nutí, abychom vzali situaci do vlastních rukou. Nejsme členy žádné politické strany, nekandidujeme ve volbách. Není nám ale lhostejné, jak tato vláda ničí samotné základy země, které naši předci draze a těžce vystavěli, uvádí zemědělci ve výzvě k protestům

Ministr zemědělství Marek Výborný respektuje právo vyjádřit názor, ale dle jeho slov by bylo lepší o takových věcech jednat napřímo. Na něčem se se zemědělci shodnu, například na množství administrativy a byrokracie. S tím se aktivně snažím bojovat, tlačíme například na evropské úředníky, aby upravili metodiky pro kontroly, uvedl pro Novinky.cz a Právo Marek Výborný. Ten také slíbil, že předloží návrh řešení, který pomůže zastavit další rozvrat českého zemědělství. 

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).