Hlavní navigace

Anketa: Studenti pro svoji budoucí pracovní kariéru preferují Prahu

26. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

45 % studentů Vysoké školy ekonomické v Praze by chtělo pracovat právě v hlavním městě. Informace vyplynula z ankety realizované v rámci projektu MasterCard česká centra rozvoje. 11 % studentů pak uvedlo Jihočeský kraj. Otázka však počítala s ideálním stavem, kdy by ve všech krajích byly stejné platové podmínky.

Praha podle studentů vede nejen v množství pracovních příležitostí a v tom, že v Praze sídlí velké firmy, ale je také výhodná svojí polohou a leteckých spojením se světem. V Jihočeském kraji je zase podle studentů větší klid a méně stresu.

Prahu považuje nejvíce studentů za nejvýhodnější kraj také z hlediska infrasturktury, nezaměstnanosti a výše životních nákladů.

Studenti významně preferují Prahu, v menší míře Středočeský kraj a v některých případech Jihočeský kraj. V tom se odráží jak vliv jejich místa studia, tak i do značné míry bydliště a zejména možnosti budování profesní kariéry v Praze s množstvím nejrůznějších pracovních příležitostí, řekl René Wokoun, vedoucí katedry regionálních studií a ředitel Střediska regionálních a správních věd VŠE.

Projekt MasterCard česká centra rozvoje je realizován pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a analyzuje česká města a kraje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).