Hlavní navigace

Bankomatů, které umí přijmout hotovost, je stále více

Sdílet

Počet bankomatů, které kromě výdeje bankovek umí hotovost také přijmout, se stále zvyšuje. Nově je další ve finančním centru Poštovní spořitelny v pražské Revoluční ulici. Mezi další banky, které tyto bankomaty provozují patří i Česká spořitelna a UniCredit Bank.

Depozitní bankomaty jsou stále oblíbenější. Dneškem začíná další fungovat i v pražské Revoluční ulici ve finančním centru Poštovní spořitelny. Obsluha je jednoduchá a vkládání peněz je rychlejší než na pobočce. Depozitní bankomaty navíc umožňují vkládat hotovost naprosto kdykoliv, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, uvedl Martin EybergerČSOB. Další depozitní bankomaty by se měly objevit také v pobočce ČSOB obchodního centra Černý most v Praze a v Hollarově ulici v Ostravě. Do buducna chystá ČSOB a Poštovní spořitelna jejich další rozšiřování.

Bankomaty, které umí přijmout hotovost provozuje i Česká spořitelna (ČS) a UniCredit Bank. ČS v současné době vlastní dva depozitní bankomaty. Ten první byl v nákupním centru Anděl spuštěn loni v červenci. Plánujeme jejich počet zvyšovat a to i mimo Prahu. V tomto roce to bude v jednotkách kusů, uvedla pro server Podnikatel.cz Kristýna Havligerová z ČS. Depozitní bankomaty jsou u našich klientů oblíbené především v segmentu podnikatelů a živnostníků, řekl serveru Podnikatel.cz Tomáš Pavlík z UniCredit Bank s tím, že v současné době má banka 51 těchto bankomatů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).