Hlavní navigace

Bursík chce zakázat tašky zdarma. Firmám přijde tento krok nerozumný

27. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo životního prostředí dnes představilo návrh zákona o odpadech. Norma mimo jiné počítá se zákazem bezplatného rozdávání jakýchkoliv tašek včetně papírových. Návrh počítá s tím, že by ministerstvo financí mohlo určit minimální cenu tašek.

Podnikatelé považují tento návrh za nerozumný a současné ekonomické situaci i nepodstatný. Hospodářská komora považuje návrh zákazu rozdávání nákupních tašek, nejen igelitových ale i papírových, za opatření, které lidem život komplikuje a zdražuje, namísto toho aby ho usnadňoval. Hospodářská komora proto nepovažuje tento krok za rozumný, přináší pouze vyšší náklady pro kupující, komentuje prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Podle podnikatelů by se ministerstva v době postupující hospodářské krize měla zabývat zcela jinými věcmi, než vymýšlením nových regulací. Opatření podle firem přinese pouze zvýšenou zátěž pro podnikatele, ale i běžné občany. Je tady nějaká kultura balení, jako jinde ve světě a firmy by měly mít možnost zvolit si, zda budou tašky dávat lidem zdarma, v žádném případě by to nemělo být řešeno direktivně, doplnila ve svém prohlášení Hospodářská komora ČR.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).