Hlavní navigace

Česko udrželo svou pozici v Indexu konkurenčního prostředí IT odvětví

16. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Agentura Economist Intelligence Unit (EIU) vydala novou studii hodnotící prostředí oboru informačních technologií. Česko se v celosvětovém Indexu konkurenčního prostředí umístilo na 29. místě, stejně jako loni.

Agentura EIU se zabývá situací v oboru informačních technologií (IT) v 66 státech. Výsledky vypovídají o tom, jak si jednotlivé země stojí v podpoře konkurenčního klima v IT sektoru. Na vedoucí příčce jsou USA, ze skupiny zemí bývalého východního bloku je Česká republika na čtvrtém místě. Naopak nejhůře je prostředí oboru hodnoceno v Íránu.

V utváření vhodného prostředí v sektoru IT hraje klíčovou roli šest faktorů, kterým by zákonodárci a průmysloví lídři měli věnovat největší pozornost. Je to široká základna pracovní síly s potřebnou kvalifikací, podpora rovoje inovací, kvalitní technologická infrastruktura, právní systém chránící duševní vlastnictví, konkurenční ekonomické prostředí a vláda podporující rovnováhu mezi rozvojem technologií a konkurenčním prostředím. Pouze málo zemí může doufat v to, že vybudují silný IT sektor bez zdravého obchodního a právního prostředí, talentované pracovní síly, podpory inovací a širokého využití technologií napříč celou společností, uvedl McCauley, ředitel divize mezinárodních technologických průzkumů organizace EIU.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).