Hlavní navigace

Ode dneška má CzechTourism zahraniční zastoupení i ve Švédsku

20. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Agentura CzechTourism bude mít ode dneška zahraniční zastoupení i ve Švédsku. To bude mít působnost po celé Skandinávii. Je to již 26. zastoupení ve světě. Jeho cílem bude informovat místní obyvatele o atraktivitě České republiky a představit ji jako lokalitu vhodnou pro turistické výlety.

Agentura CzechTourismbude mít dnešním dnem další zahraniční zastoupení. Ve Švédsku dnes dojde k otevření dalšího zastoupení s působností pro celou Skandinávii, již jako 26. zastoupení ve světě. Hlavním cílem je informovat o České republice a prezentovat ji jako vhodnou turistickou lokalitu, která má co nabídnout. Turisté ze Švédska Česko vnímají jako zemi s unikátními kulturními a historickými památkami a navštěvují ho i v rámci zážitkových dovolených. Kromě toho sem jezdí také hrát golf, navštěvují lázně a dělají větší nákupy, informuje agentura CzechTourism. Švédsko a jeho turisté jsou v žebříčku návštěvnosti Čech na 16. místě. Od roku 2004 však dochází k mírnému poklesu jejich přílivu.

Program otevření zastoupení bude věnován představení české hudby, gastronomie a některých výrobků. Bude se odehrávat v Café Opera od 17:30 za přítomnosti ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka, ředitele agentury Rostislava Vondrušky a velvyslanců České republiky Jana Káry, Zdeňka Lyčky a Vladimíra Kotzyho. Jako podporu akce připravila agentura i roadshow věnovanou lázeňství a wellness, která proběhne ve Stockholmu a Kodani a kampaň pro Švédsko, Dánsko a Norsko jež bude oslovovat odbornou i laickou veřejnost pro podporu návštěvnosti České republiky turisty ze Skandinávie.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).