Hlavní navigace

Evropský průkaz zdravotního pojištění na veškeré lékařské výdaje v zahraničí nestačí

24. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) nahrazuje formuláře, které dříve zdravotní pojišťovny vydávaly při cestách do zahraničí, a které prokazovaly jejich zdravotní pojištění při výjezdech do zemí Evropské Unie. Lékařské ošetření bude po předložení EHIC poskytnuto za stejných podmínek jako tamním pojištěncům. Ovšem včetně případné spoluúčasti a jiných poplatků, které se řídí pravidly daného členského státu. Jestliže je v daném členském státě tamním pojištěncům poskytována zdravotní péče zcela zdarma, bude český pojištěnec ošetřen zdarma také. Pokud je v místě běžná úhrada spoluúčasti, platí i pro našince.

Po návratu do ČR uhradí pojištěnci jeho zdravotní pojišťovna případné výdaje spojené s léčením. Z veřejného zdravotního pojištění je hrazeno pouze nezbytné lékařské ošetření. Na základě evropských nařízení není hrazen například převoz pacienta zpět do ČR nebo asistenční služba. Proto se doporučuje před vycestováním uzavřít komerční cestovní připojištění. Více v připravovaném článku o nevýdělečné činnosti v zahraničí.

Před vycestováním je třeba pamatovat i na nezbytná očkování. Čtěte více na Vitalia.cz: Bez očkování na dovolené riskujete smrt

Autor článku

Redaktorka Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).