Hlavní navigace

Ekofilm ve znamení Mezinárodního roku planety Země

20. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Letos proběhne již 34. ročník mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí a přírodním a kulturním dědictví s názvem Ekofilm. Probíhat bude od 6. do 12. října. Filmový kinematovlak potom navštíví Třeboň, Veselí nad Lužnicí a Boršov nad Vltavou.

Festivalové pořady jsou určeny pro veřejnost. Kromě dvou jsou také všechny zdarma. Do filmové soutěže postoupilo 62 titulů z celkového počtu 172 filmů z celého světa, přičemž 62 z nich je z České republiky. Vybrané pořady si budou moci zájemci po skončení festivalu vypůjčit k nekomerčním účelům na ministerstvu životního prostředí.

Diváci by si neměli nechat ujít ani akce, které na festivalu nesoutěží. Například představení Malého Nosticova divadla v Praze, které proběhne 8. října v Českých Budějovicích. O dva dny později bude v Českém Krumlově hostovat divadlo Vizitka a 11. října zde proběhne setkání tvůrců filmu Báječní muži s klikou. Zahrnuty budou i projekce spojené s přednáškami a besedami na Přírodovědné fakultě Jihočeské univerzity, kde se uskuteční i diskuze na téma Biopaliva – jejich potenciál v ČR a jejich globálně humanitární a ekologický aspekt.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).