Hlavní navigace

Fischerova letadla budou zase létat

21. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dva modré Boeingy 737 bývalé společnosti Fischer Air mají šanci, že budou znovu létat. Po rozsudku Nejvyššího soudu, který zrušil konkurz na Václava Fischera v Česku, začala německá banka HSH Nordbank, jež jejich nákup financovala, jednat o jejich prodeji. Nejvážnějším zájemcem je slovenská letecká společnost Seagle Air.

Letadla jsou podle rejstříku registrována na společnost AMF, kterou ze tří čtvrtin vlastní Václav Fischer. Podle něj AMF převedla veškerá práva k prodeji a další manipulaci s letadly právě na HSH Nordbank. Banka nyní začala financovat údržbu letadel, aby se zabránilo další ztrátě jejich hodnoty a aby byla patřičně odstavena. To se v minulosti kvůli konkurzu nedělo. Boeingy 737 už dva roky stojí pražském ruzyňském letišti.

Jak ale uvádí Mladá fronta Dnes, prodej letadel se ještě může zkomplikovat. Po konci konkurzu si na Fischerův majetek dělá nárok i správce konkurzní podstaty společnosti Charter Air (dříve Fischer Air) Antonín Janák. S tím Fischer nesouhlasí, protože podle něj aerolinkám letadlo nikdy nepatřilo.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).