Hlavní navigace

Oběd mezi býky, slepicemi a pávy

15. 8. 2008
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 244086
Vstávat v pět ráno, obejít zvířata, postarat se o jejich pohodlí a jídlo - to musí udělat každé ráno hospodář na svém statku. Vy nemusíte nic, jen přijeďte do vyškovského ZOO Parku, prohlédněte si zvířata a zajděte do sousední restaurace Hotelu Selský dvůr.

Restaurace Hotelu Selský dvůr se nachází ve vstupním areálu ZOO Parku Vyškov, který je znám svou specializací na chov domácího zvířectva celého světa. Prostředí je tu pěkné a čisté, s příjemnými lidmi.

Název: Hotel Selský dvůr

Lokalita: Cukrovarská 480, Vyškov

Typ: Tradiční česká kuchyně

Objednávka

  • 0,33l Hovězí s masem a nudlemi (32 Kč)
  • 0,33l Česneková s chlebovými krutony a sýrem (40 Kč)
  • 330g Brynzové halušky se zelím a špekem (112 Kč)
  • 220g Šopský salát (čerstvá zelenina, balkánský sýr, křupavý toustový chléb; 98 Kč)
  • 75g Smažený kuřecí řízek s hranolky, zeleninová obloha (dětské jídlo; 86 Kč)
Hotel Selský Dvůr 2

Co doporučuje šéfkuchař

150g Kuřecí soté s nivovou omáčkou (kuřecí prsa na nudličky, niva, šunka, žampiony, smetana; 143 Kč)

V době velkého náporu návštěvníků si můžete vybrat z nabídky tzv. zkráceného jídelního lístku, který obsahuje dvě strany menu. Platí to především o víkendech a o prázdninách. Od pondělí do pátku si můžete vybrat menu, které se skládá z polévky a výběru ze čtyř jídel, k tomu si dáte nápoj v hodnotě osmi korun. Platí to pro pivo a nealko nápoje.

Hotel Selský Dvůr 1

Naše ochutnávka nás nijak neurazila, ale chuťově také nijak nepřekvapila, byl to takový slušný průměr, tak jak se na obědové menu sluší a patří. Na větší gastronomický zážitek bychom museli zvolit jinou návštěvní hodinu a objednat si z rozšířeného jídelního lístku, kde nabízejí nejrůznější místní speciality hotelu, které zněly a na obrázku vypadaly lákavě. Odpustit se dá i to, že nám místo bramborové kaše přinesli řízek s hranolky.

Hotel Selský Dvůr 3

Interiér

Protože se nacházíte v nejtěsnější blízkosti ZOO Parku ve Vyškově, kde se specializují na chov domácího zvířectva celého světa, chtějí vám v této restauraci dát nahlédnout, jak to vypadalo doma, v rodině hospodáře. Interiéru vévodí dřevěný materiál. Když vstoupíte do sálu restaurace, objeví se před vámi velký bar s dřevěným obložením, kde můžete popřípadě vyčkat, než se uvolní místo. Po pravé straně se nachází hlavní sál, kterým procházíte cestou, širokou jak dálnice, na které míjíte hospodářské stroje. Po obou stranách na vyvýšených místech stojí oddělené boxy pro sezení, které jsou tak vysoké, že si vzájemně se svými sousedy nevidíte do talíře a můžete si být jisti, že vás ani nikdo neslyší.

Hotel Selský Dvůr 5

Děti můžete odložit do hracího koutku, který za dřevěným hrazením nabízí spoustu hraček na zabavení nejmenších návštěvníků. Venku se staví terasa, která umožní dětem navštívit i velké hřiště, které je součástí ZOO Parku. Ale zpátky do restaurace, kromě dřevěného obložení a nábytku tu po stěnách uvidíte vyšívané oblečení, hospodářovy boty, kosy, hrábě, všelijaké stroje, které majitelé na statku potřebovali a určitě vás ohromí i vycpané hlavy býků a jaků.

Hotel Selský Dvůr 4

Obsluha

Tak ta vás zaujme hned mezi dveřmi. Pánové si budou přát být obslouženi krásnými servírkami v bíločervených kostkovaných šatech a dámy zas naopak číšníky v černých kalhotách a vyšívaných košilích. My jsme byli velmi rychle obslouženi při první objednávce. Později, když jsme doobjednávali jídlo nebo chtěli zaplatit, marně jsme personál vyhlíželi.

Hotel Selský Dvůr 7

Služby

Stylová restaurace nabízející kapacitu 90 míst a salonku pro 60 návštěvníků má otevřeno od pondělí do soboty od 11 do 23 hodin, v neděli se končí o hodinu dříve. Salonek disponující kapacitou 60 míst je vybaven audiovizuální technikou pro pořádání nejrůznějších firemních nebo soukromých akcí. K salonku přiléhá terasa s vlastním barem a steakovým programem. Před hotelem je velké parkoviště, které slouží také pro návštěvníky ZOO Parku.

Hotel Selský Dvůr 6

Pokud se budete pohybovat v okolí Vyškova nebo pojedete cíleně navštívit ZOO Park, určitě si nenechte ujít návštěvu restaurace Hotelu Selský dvůr, bude vám tu dobře, slušně se najíte a v každém případě tím završíte pobyt v duchu vedlejší ZOO. Restauraci uděluje tým Gurmánu 4 hvězdičky.

Gurmán - hodnocení 4

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).