Hlavní navigace

Výjimečná kavárna, která nabízí také rozvoz obědů

21. 3. 2008
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 244086
Kavárna Calma, kterou v Praze 6 najdete nedaleko "kulaťáku", byla otevřena před více jak rokem. Nabízí kromě dortů a zákusků vlastní výroby především dovoz obědů po Praze 6, ale také za její hranice, v cenové relaci od 94 do 164 korun. Čekat budete od pár minut do 2,5 hodin.

Restaurace: Cafe Calma

Lokace: Kyjevská 2, Praha 6

Typ: Česká i mezinárodní 

Jídlo si z této nenápadné kavárny nechávají dovézt nejčastěji místní obyvatelé a lidé z okolních kanceláří. Samotnou kavárnu pak často navštěvují zmiňovaní okolní bydlící, ale i studenti a podnikatelé. Je to vhodné místo pro rychlý oběd nebo rychlou svačinu. Jen tak do ruky nebo ke svačině si sem můžete zajít pro bagety, ciabatty, panini, pečivo, quiche, přidají i denní tisk.

Příklady denního menu:

Polévka: Uzená polévka s kroupami (49 Kč)

Hlavní jídlo: Králík na slanině se špenátovým pyré (110 Kč)

Hlavní jídlo: Roastbeef s gratinovaným bramborem (110 Kč)

Moje objednávka:

  1. Polévka: Rajčatová polévka s parmazánem (49 Kč)
  2. Hlavní jídlo: Couscous Kuře – couscous, grilované kuřecí maso, sušená rajčata, olivový olej, parmazán (89 Kč)
  3. Fresh juice pomeranč (39 Kč), Latte macchiato (39 Kč)

Rajčatová polévka byla ten den v nabídce, takže jsem neměla žádný další výběr. Couscous Kuře jsem si vybrala proto, že jsem ho dlouho nejedla, byla jsem zvědavá na jeho chuť, dále kolik najdu kuřecích kousků a zvlášť jsem se ještě těšila na sušená rajčata. Jinak jsem couscous mohla zvolit ve verzi pro vegetariány.

Máte dobrý tip na restauraci či kavárnu?

Gurmán - vidlička
Zaujala vás některá natolik, že ji pravidelně navštěvujete a rádi byste ji doporučili? Nebo byste naopak chtěli vyzkoušet něco nového a nemáte jistotu, že je to kuchyně právě pro vás? Napište nám na adresu: redakce@podni­katel.cz Gurmán přijede, ochutná a ohodnotí.

Jak jsem si všimla u sousedních zákazníků, téměř všechna jídla byla na první pohled stejná, bylo to tím, že každé to jídlo bylo zahaleno do zeleniny, takže buď po snězení zeleniny nebo odkrytí jste se teprve dostali k hlavní surovině. Překvapení bylo příjemné, na plném talíři jsem našla jak dostatek čerstvé zeleniny, více než dostatek grilovaného kuřecího masa, vynikající sušená rajčata, a nakonec došlo i na couscous, který byl takový, jaký má chuťově být.

Interiér

Interiér je velmi jednoduchý, dřevěné jsou stoly a židle, podlaha i bar. Místu vévodí zelená uklidňující barva, ale kromě keramiky a svíček ve velkých oknech tu výrazně chybí doplňky, se kterými by si rád pohrál každý interiérový návrhář. Prostor je rozdělen na dvě části – kuřáckou a nekuřáckou, dělí je dlouhý prostor vyplněný barem a prosklenými pulty, ze kterých se na vás lákavě dívají nejrůznější zákusky. Před barem stojí tři tabule, na kterých jsou napsané nabídky dne. Ty bych ze dne na den vyměnila nástěnnými tabulemi, protože by nabídka byla přehlednější a nikomu by nepřekážela pod nohama. I když aby prostor uspokojil všechny příchozí zákazníky, musel by se alespoň v době obědů nakolikanásobně nafouknout. Změnila bych však alespoň postavení stolů, možná, že by se ještě nějaký ten stůl navíc vešel, trošku by se ale také mělo řešit soukromí, které tu spíše nenajdeme; vidíme každému až do pusy a slyšíme hovory ostatních.

Obsluha

Obsluhují tu tři dámy, které se o vás postarají jako „o své.” Starají se, aby vám vůbec nic nechybělo a všeho se dostalo hned. Je na nich vidět, že by chtěly uspokojit každého příchozího návštěvníka, to je příjemné pro toho, kdo přichází, méně už pro toho, kdo by se chtěl „zbytečně” zdržovat klidným popíjením kávy, vychutnáváním zákusku nebo přečtením novin. Jediné, co bych tomuto místu vytkla, je právě uspěchaná obsluha, které se raději na nic nezeptáte, než byste ji zdržovali v práci.

Služby

Pokud hledáte příjemné místo k pracovní schůzce v Praze 6, ať už ráno pro snídani od 7 hodin, kdy se nabízí bohatý výběr nejrůznějších mezinárodních menu, nebo se rozhodnete pro oběd či večeři a vyberete si z denní nabídky, která je každý den obměňována a máte tak jistotu, že všechny suroviny jsou čerstvé, anebo využijete čas mezi hlavními jídly a necháte se zlákat čerstvými zákusky, Cafe Calma určitě vyhledejte.

Hodnocení Gurmána

Účet vám přinesou v dřevěných krabičkách. My ho skrývat nebudeme a nadělíme 4 Gurmánské hvězdičky.

Gurmán - hodnocení 4

Preferujete kuřácké nebo nekuřácké kavárny?

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).