Hlavní navigace

LN: Češi fandí internetovým obchodům

24. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čechům se zalíbilo nakupovat v internetových obchodech. Jejich provozovatelé odhadují své růsty dvouciferným tempem, prodejci z kamenných obchodů jsou již opatrnější. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) podle Lidových novin odhaduje, že se letos přes internet prodají zboží a služby za dvaadvacet miliard korun. Oproti loňsku je to o pětinu více.

Češi fandí internetovým obchodům a podle APEK se to letos projeví nárůstem těchto transakcí o pětinu oproti minulému roku. V těchto odhadech se tolik nepočítá s obraty mnoha set malých obchodů. Podle mých kalkulací může celkový obrat internetových obchodů dosahovat pětatřiceti až čtyřiceti miliard korun. Drobný trh dělá velmi mnoho, komentoval pro Lidové noviny k odhady zakladatel jednoho z prvních e-shopů Jiří Hlavenka.

Manažerka jiného e-shopu Štěpánka Kovaříková jeho slova potvrzuje: Průměrná denní návštěvnost našeho vyhledávače během roku dosahuje 130 tisíc uživatelů. Díky předvánočním prodejům nyní tento počet narostl až na 170 tisíc. Internetovým obchodům nahrává i finanční krize, neboť spotřebitelé mohou ceny internetových obchodů porovnávat a následně si vybrat tu nejoptimálnější cenu. Lidové noviny uvádí, že nejvíce budou o letošních vánocích Češi utrácet za notebooky, GPS navigace, LCD televizory a herní konzole.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).