Hlavní navigace

Občanský zákoník míří do vlády i se zkaženou radostí z dovolené

9. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Legislativní rada vlády dne rozhodla na svém zasedání, které se konalo v Kroměříži, doporučit vládě přijetí návrhu nového občanského zákoníku, který připravilo ministerstvo spravedlnosti. Zákon nově řeší například ochranu autonomie smluvních stran, či zavádí princip, že stavba tvoří součást pozemku. Návrh dále opouští od úplného zbavení způsobilosti, přiklání se k vyšší ochraně dítěte a ke zvyšování jeho právní jistoty. Současně však stále obsahuje problematickou pasáž o zkažené radosti z dovolené.

Legislativní rada vlády skutečně doporučila vládě přijmout navrhovaný občanský zákoník, v němž je nadále zahrnut i paragraf týkající se náhrady za ztrátu radosti z dovolené, potvrdila serveru Podnikatel.cz Jitka Zinke, vedoucí tiskového oddělení ministerstva spravedlonosti.

Proti tomuto ustanovení se však dlouhodobě staví cestovní kanceláře a zástupci cestovního ruchu, podle kterých je nesmyslné, nemá v Evropě obdobu a Jiří Pospíšil si jím nahrává pouze mediální body. Nám se nelíbí mediální hrátky pana Pospíšila, protože to není správné. My navíc odmítáme, aby toto bylo v občanském zákoníku, potvrdil Tomio Okamura, tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Čtěte více: Okamura: Jsem rád, že pan Čunek už na ministerstvu nezdržuje.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).