Hlavní navigace

Omezení statistických zjišťování není jednoznačně pozitivní

28. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhlo Českému statistickému úřadu, aby z programu statistického zjišťování vypustil 15 položek. Ministerstvo tak pokračuje v plánu snižovat administrativní zátěž podnikatelů. K připomínkách k návrhu byl přizván také Svaz průmyslu a dopravy ČR, který s omezením statistických zjišťování nesouhlasí. Zveřejnil stanovisko, které k chystané redukci statistikům zaslal.

Svaz sice vítá snahy ministerstva o snižování administrativní zátěže a také snahu zefektivnit statistická zjišťování, ale jejich redukci považuje za unáhlený krok. Obává se totiž, že tak poklesne informovanost o jednotlivých průmyslových odvětvích a dojde ke ztrátě mnoha klíčových dat. To se promítne i v dokumentech jako jsou ročenky a prognózy. Svaz tvrdí, že úspora, kterou vypuštění patnácti zjišťování přinese, není adekvátní důsledku ztráty dat.

Snižování administrativní zátěže odstartovalo ministerstvo už v roce 2007. Patří také k jeho prioritám na rok 2008, o kterých business server Podnikatel.cz informoval.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).