Hlavní navigace

Počet hypotečních úvěrů dále klesá

28. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V prvním čtvrtletí letošního roku poklesl meziročně o 8 % počet hypotečních úvěrů. Zároveň se také se snížil objem poskytnutých peněz, a to dokonce takřka o pětinu. Banky tak za první tři měsíce roku 2010 registrují hypoteční úvěry za 18,9 miliardy korun. Vyplynulo to ze statistiky ministerstva pro místní rozvoj (MMR).

V případě snížení množství i objemu hypoték nejde o jednorázový výkyv, tento trend trvá již od roku 2008. Podle ministerstva způsobuje trvající pokles především vyčkávací strategií na straně kupujících i prodávajících, obavy ze zadlužování a nedostatečné přizpůsobení cen na trhu. Přesto ministerstvo doufá, že situace by se mohla brzy obrátit. Může zde hrát roli i skutečnost, že se bankám nenaplnila negativní očekávání o výrazném zhoršení schopnosti splácení hypoték a postupně by tak mohlo docházet ke zmírnění podmínek v přístupu k poskytování úvěrů, doplnilo MMR ve své tiskové zprávě.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).