Hlavní navigace

Příležitostný příjem do 30 tisíc bez daní

8. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Limit pro osvobození daně z příležitostné činnosti se zřejmě zvýší. Do daňové reformy vstoupil s vlastním návrhem ministr zemědělství Ivan Fuksa, který přišel s novelou, která je součástí změn zákonů v souvislosti se zřízením jednoho inkasního místa. Novelu už vláda odklepla. S limitem pro osvobození daně nebude nutné také podávat daňové přiznání pro tento typ příjmu.

Ministerstvo zemědělství si od svého návrhu slibuje více pracovních příležitostí na venkově a také rozšíření nabídky kvalitních regionálních potravin. Zvýšení limitu povzbudí lidi na venkově, aby si finančně přilepšili například prodejem přebytků z vlastní zahrady nebo malých polí, vysvětluje ministr zemědělství Ivan Fuksa. Opatření není cíleno na lidi, kteří se zemědělstvím živí, ale na ty, kteří si chtějí jen přivydělat, jako jsou například drobní včelaři.

Dosud platná 20 tisícová hranice pro výběr daní z příležitostných činností funguje už od roku 2004. Její zvýšení o 10 tisíc korun je valorizací, která bere v úvahu rostoucí inflaci a průměrnou mzdu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).