Hlavní navigace

Skláři žijí v nejistotě. Chystají se demonstrovat

9. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zaměstnanci skláren Sklo Bohemia nevědí, co s nimi jejich zaměstnavatel zamýšlí. Od vedení nedostali žádné informace ani výplatu. Chystají se proto protestovat.

Skláři ze společnosti Sklo Bohemia neví jak se bude situace jejich zaměstnavatele dále ubírat. Vedení firmy jim neposkytlo žádné informace jestli přijdou o práci nebo dostanou výplatu. Sklo Bohemia je zatím jediná z krachujících továren v ČR, které nebyl ustanoven insolvenční správce. O jeho přidělení by měl soud rozhodnout do 15 dnů. Mzdu dostali vyplacenou zaměstnanci novoborského Crystalexu a Skláren Kavalier, čekají na ní lidé ze Sklo Bohemia a Karlovarského porcelánu.

23. října se proto chystají skláři demonstrovat před úřadem vlády v Praze, pokud do té doby nedostanou od holdingu Bohemia Crystalex Trading a skupiny Porcela Plus zaplaceno. Výplatní termíny jsou 10. a 14., zatím to ale spíše vypadá, že platy nedostanou, uvedl pro agenturu Mediafax prezident odborového svazu Vladimír Kubinec. Protestem chceme vládě připomenout její odpovědnost, upozornil. Čtěte více: První dopady finanční krize zaznamenalo i Česko

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).