Hlavní navigace

Studentka s kamarádkou pořádají festival začínajících komiků. Čtěte rozhovor

3. 4. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: COMIC TRIP Prague, podle licence: Rights Managed
Nela spolu se svou kamarádkou se rozhodla zbořit zajeté kulturní koleje. Pořádají z vlastních peněz festival teprve začínajících stand-up komiků.

S Nelou jsme se setkali při generálce na chystaný festival s názvem Comic Trip Prague, který se koná v pražském Rock Café. I když se na produkci podílí pouze ona sama se svou kamarádkou, dokázala uspořádat festival, který chce pomoci především začínajícím tzv. stand-up komikům. I přes prvotní nezdary festival proběhne tuto neděli. Jak bude úspěšný, to se teprve dozví.

Nelo, co Vás vlastně vedlo uspořádat takový festival? Proč zrovna začínajících stand-up komiků?

Zdálo se nám, že tento druh komedie tady chybí. Chtěly jsme se nějakým způsobem podílet na rozdmýchání tohoto žánru komedie u nás, jelikož jsme obě velké fanynky zahraniční stand-up komedie, převážně té britské. Začínajících komiků proto, že jsme chtěly trošku odlehčit tlak na vystupující, kteří z většiny skutečně vystupují poprvé a zároveň motivovat ty jedince, kteří se možná váhali přihlásit.

Jak jste sháněli peníze na organizaci takového festivalu?

Financování šlo z osobních zdrojů, snažily jsme se minimalizovat náklady a to se nám také povedlo.

Kolik máte přihlášených účastníků, tedy komiků, kteří na festivalu vystoupí?

Nejdřív bylo přihlášených hodně, někteří se zalekli a na poslední chvíli se odhlásili, jiní zase naopak. Nyní můžeme s hrdostí oznámit solidní počet osmi odvážlivců, kteří vám v neděli předvedou svoje výstupy.

Můžete se jako vystupující přihlásit kdokoli? Prověřujete si své začínající komiky a případně jak?

Přihlásit se může kdokoliv a samozřejmě musí projít taky vstupním kolem. A taky jsme se případného zájemce zeptaly, zda není náhodou „divnej“ a když řekl, že jo, tak jsme ho braly (smích).

Jak těžké je uspořádat takový festival, na co vše je nutné pamatovat?

Pro nás, které podobnou akci organizujeme poprvé, to byla určitě zkouška a velká zkušenost. Potýkaly jsme se s výběrem místa, dostatečnou propagací, designem na letáčky a plakáty, nebo například odhlášením několika vystupujících týden před akcí. Na druhou stranu jsme během našeho snažení poznaly skvělé lidi, kteří se pro naší myšlenku nadchli a zapojili se. Podporuje nás například Underground comedy, což je skupinka bezva chlapíků, kteří se víceméně snaží o to samé, co my.

Kolik lidí se vlastně podílí na produkci?

Pouze dva lidi.

Pokud budete mít úspěch, uvažujete o pokračování? 

Určitě bychom rádi nějak navázaly, vše bude určovat průbeh první akce a další okolnosti.

A co vlastně budete považovat za úspěch, tedy že se festival povedl?

Hlavně, když se budou lidi dobře bavit, vše ostatní je irelevantní.

Může se přijít podívat kdokoli? 

Samozřejmě kdokoli, hlavní cílovou skupinou jsou převážně mladí lidé a lidé středního věku. Ale samozřejmě se těšíme na všechny. 

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).