Hlavní navigace

Z tisku: Odklad splátek pojistného pro krizí zasažené firmy

13. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro firmy, které mají problém s placením pojistného chystá ministr Petr Nečas možnost splátkových kalendářů a prominutí penále za sociální pojistné, pokud dluh na pojistném uhradí do tří let. Informuje Právo a Mladá fronta Dnes.

Odložit splátky pojistného na základě splátkového kalendáře je možné i v současné době, ale podmínky jsou přísnější. Až dosud se nám dařilo vybírat přes 99 % odvodů na sociálním pojištění. Kdybychom postupovali vůči firmám tvrdě, bude výpadek odvodů mnohem vyšší, protože část firem zkrachuje, sděluje PETR NEČAS pro Mladou frontu Dnes. Na základě spolupráce s finančními úřady OSSZ rozhodnou, která firma je z důvodu finanční krize v problémech a povolí splátkový kalendář. Díky těmto odkladům splátek by tak mohly mít nejvíce ohrožené firmy dostatek hotovosti k záchraně před exekucí a následnou likvidací.

Ministerstvo jednalo také se zástupci zdravotních pojišťoven. Ty jsou však ochotné jednat s dlužníky o různých způsobech úhrady závazků v rámci zákona, jak uvedl pro Mladou frontu Dnes šéf Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Friedrich.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).