Hlavní navigace

Znevýhodnění stravenek se většiny podniků nedotkne

26. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Většiny podniků se případné zrušení daňového zvýhodnění stravenek nedotkne. Firmy, které stravenky poskytují, je většinou chtějí pro své zaměstnance zachovat anebo nahradit jinou formou příspěvku na stravování. Velké podniky zase obvykle mají vlastní jídelny, kde se jejich zaměstnanci mohou stravovat.

Poslanecký návrh, který včera podpořila vláda, ruší daňovou uznatelnost příspěvků zaměstnavatele na stravenky. Opozice, odbory, zaměstnavatelé i hostinští se záměrem nesouhlasí.

Stravenky hodlá za stejných podmínek poskytovat nadále zaměstnancům většina podniků oslovených ČTK. Ztrátu, která jim vznikne, hodlají doplácet ze svého. Například u společnosti Student Agency by to mělo činit podle majitele Radima Jančury dva miliony korun ročně. Naopak zrušení daňového zvýhodnění stravenek připraví zřejmě o tuto výhodu zaměstnance v Libereckém kraji. Stravenky v kraji nabízí zaměstnancům zhruba 80 procent firem. Pokud by ale nemohly náklady na ně odečíst z daní, většina z nich by je zrušila, uvedl Milan Šubrt z liberecké asociace samostatných odborů.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).