Hlavní navigace

České SOLVIT centrum patří mezi nejrychlejší

19. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Právní služba, kterou u nás provozuje ministerstvo průmyslu a obchodu, SOLVIT získává na oblibě. Počet případů, které řeší, neustále roste. Vyplynulo to ze závěrů Výroční zprávy Evropské komise o fungování této sítě. Minulý rok řešil SOLVIT v celé EU 1000 případů, na Česko z toho připadá 91 kauz.

Systém SOLVIT je tvořen sítí online center, které bezplatně řeší na území Evropské unie problémy na vnitřním trhu. O pomoc SOLVITu mohou požádat občané i podnikatelé, kteří se setkají s problémy vznikajícími nesprávnou aplikací právních předpisů EU vnitrostátními orgány. Spory se jsou pak řešeny poměrně rychle, zhruba do 10 týdnů. V minulém roce měl SOLVIT občanům EU ušetřit za právní služby přes 30 milionů eur. Čtěte více: Pomoc pro podnikatele při sporech v rámci EU.

České SOLVIT centrum patří již tradičně mezi nejaktivnější­.V rychlosti řešení případů obsadilo první místo, říká ředitel Odboru vnitřního trhu a služeb EU ministerstva průmyslu a obchodu Jan Hebnar. České republice se totiž daří kauzy uzavřít do 40 dní.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).