Hlavní navigace

Slevomat snížil svůj podíl v serveru Zapakatel.cz. Už není většinovým vlastníkem

6. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Slevomat oznámila, že snížila svůj vlastnický podíl v serveru Zapakatel.cz a nadále již není většinovým vlastníkem tohoto projektu.

Minulý týden oznámila společnost Zapakatel.cz, že končí obchodní spolupráci se společností Slevomat.cz. Hlavní příčinou byly naprosto odlišné názory na výšku marží. Ta se pohybuje u Slevomatu údajně až kolem 22 %, zatímco u portálu Zapakatel.cz je to zhruba kolem 17 %. Situace byla pro nás už neudržitelná, brzdilo nás to v obchodních cílech, uvedl pro server Podnikatel.cz Tomáš Carba, šéf obchodníků Zapakatel.cz. 

Čtěte více: Zapakatel.cz: Došla nám trpělivost, obchodně končíme se Slevomatem

Proti  proti vyjádřením serveru Zapakatel.cz se ostře ohradil Tomáš Čupr, zástupce a zakladatel společnosti Slevomat.cz. Populistické vyjádření pana Tomáše Carby mě pobavilo. Plete dohromady zprávu o masérovi, který masíroval zadarmo po krachu jiného portálu (z důvodu nízkých marží) a snahu Slevomatu o zachování marží, které zaručují dlouhodobou funkci portálů. Vyjádření pana Carby si tedy protiřečí. Zřejmě zapomněl, že Slevomat jako akcionář Zapakatele má detailní přehled o fungování jejich firmy, uvedl Čupr.

Čtěte více: Tomáš Čupr: Populistické vyjádření zástupce Zapakatel.cz mě pobavilo

Slevomat snižuje vlastnický podíl

Slevomat.cz aktuálně snížil svůj vlastnický podíl v serveru Zapakatel.cz a nadále již není většinovým vlastníkem tohoto projektu. Zároveň odvolal zástupce Slevomatu z vedení Zapakatele. Oznámil, že obchodní politiky skupiny Slevomat a serveru Zapakatel již nebudou nadále koordinovány.

Tomáš Čupr nehodlá důvody těchto kroků nijak komentovat. Přejeme našim kolegům ze Zapakatele hodně štěstí v další obchodní činnosti. Namísto krátkodechého cenového podbízení je naším cílem vytváření dlouhodobých, oboustranně výhodných partnerství se zákazníky i obchodními partnery a trvalá udržitelnost a finanční stabilita našich společností, sdělil Čupr.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).