Hlavní navigace

Krize podle manažerů poleví až v příštím roce

9. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čeští manažeři se z 87 procent shodují na tom, že domácí ekonomika ještě z krize nevyšla. Největší podíl na tom má slabá poptávka a ztížená situace malých a středních podniků. Říkají to výsledky průzkumu společnosti SC and C.

Navzdory optimismu v zahraničí, tuzemští manažeři zůstávají skeptičtí. Český trh se podle nich musí vyrovnávat s mnoha problémy, jako je nedůvěra na trzích, vysoké daně či náklady na práci.

Kontrola procesů uvnitř firem se ukázala a ukazuje jako účinný lék, který dokáže hospodaření firem ozdravit, tvrdí Jan Řehák, ředitel SPSS CR. Pokračování zavádění nejmodernějších technologií, které nám výhledově zajistí snížení nákladů, považujeme za zásadní i v momentální ekonomické situaci, prozrazuje Jiří Kárník, výkonný ředitel distribuční firmy JVM Computers, jak si jeho firma plánuje s nepříznivou ekonomickou situací poradit.

Zlepšení ekonomické situace odhaduje zhruba polovina dotázaných manažerů v příštím roce. 23 procent respondentů se domnívá, že k obratu dojde až v roce 2011.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).