Hlavní navigace

Kvůli taxislužbě Praha předloží novelu zákona

13. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Praha hodlá kvůli taxislužbě opět předložit novelu zákona o silniční dopravě. První náměstek primátora Rudolf Blažek zpracoval zprávu o aktuálním vývoji taxislužby a připravil vizi postavenou na třech principech, směřujících k odstranění těch nejproblémovějších oblastí činnosti taxikářů a na druhé straně k prosazení určitých představ města.

V první řadě jde o legislativní změny, bez kterých již není možno účinně zabránit například okrádání cestujících, nebo nedovolenému podnikání. Dalším principem je důsledná kontrola, bez které by jakékoliv legislativní změny, vzhledem k flexibilnosti některých taxikářů, ztratily na významu. Třetí princip představují stanoviště taxislužby, na kterých má město možnost prosadit svoji představu o velikosti, barvě, vybavení a bezpečnosti alespoň vozidel využívajících tato místa k nabídce služeb, včetně oblečení a chování jejich řidičů, uvedl Rudolf Blažek. Dodává, že nejdůležitější je zlepšit vymahatelnost práva, nalézt a využít vhodných právních prostředků na eliminaci nepřizpůsobivých řidičů a provozovatelů taxislužby. Mezi nejproblémovější prohřešky taxikářů pak patří předražování. Ke zmírnění výskytu takovéhoto jednání v nemalé míře přispívá i to, že v současné době již existují rozhodnutí soudů všech stupňů řízení, včetně Ústavního soudu, která potvrzují oprávněnost cenové regulace a správný postup kontrolních orgánů města. Vedle kontrolních jízd budou pokračovat i kontroly lokalit, kde dochází nejčastěji k porušování předpisů. V této souvislosti bych připomněl zejména Letiště Praha, kde je od 1. března letošního roku služebna městské policie a strážníci se podílejí na kontrolách dodržování veřejného pořádku a dopravních předpisů v rámci celého areálu letiště, říká první náměstek primátora.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).