Hlavní navigace

Líbil se vám článek na Podnikatel.cz? Jeho autora můžete teď nově ocenit

29. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 631791
Autory článků na serveru Podnikatel.cz můžete za jejich práci nově ocenit. Pokud byl příspěvek přínosný a líbilo se vám jeho zpracování, ohodnoťte jej penězi.

Zpětná vazba od čtenářů je pro autora článků velice důležitá. Pokud je čtenář spokojen a přesvědčený o tom, že obsah může být prospěšný i pro jiné lidi, nabízí se možnost článek sdílet na sociálních sítích. Další možnost zpětné vazby je prostřednictvím komentáře pod článkem. Nově teď může spokojený čtenář jednotlivých článků na serveru Podnikatel.cz využít také tlačítko Odměnit autora.


Autor: 631791

Jste spokojeni s článkem, oceňte ho penězi. 

Můžete tak poslat drobnou částku 25 Kč – a to platební kartou nebo bankovním převodem. Technické řešení dodává česká služba GoPay, která na serveru Podnikatel.cz poprvé uvádí svou novou inline platební bránu. Díky ní je platba velmi jednoduchá.

Když na tlačítko Odměnit autora kliknete, zobrazí se vám nad stránkou okno pro vyplnění informací o platební kartě, ze které chcete peníze poslat. Chcete-li raději použít bankovní převod, můžete na něj přepnout v menu v levém horním rohu. GoPay podporuje všechny velké banky operující v ČR.

Platební brána používá zabezpečené připojení přes protokol HTTPS. Po vyplnění své e-mailové adresy (jste-li přihlášeni ke svému účtu na webech Internet Info, vyplní se váš e-mail automaticky) a údajů o kartě můžete také zvolit možnost Zapamatovat kartu, která zajistí, že při příštích platbách nebudete muset údaje znovu vyplňovat. Neplatí to jen pro náš server, ale pro všechna další místa, kde je platební brána GoPay nasazena.

Zde hledejte podrobnou nápovědu k provedení platby

Po kliknutí na tlačítko Zaplatit 25 Kč vás brána přesměruje na platební rozhraní banky, kde transakci případně potvrdíte – například pokud vaše banka zabezpečuje platby ještě zasláním kódu v SMS. Po zaplacení se zobrazí informace o proběhlé platbě a potvrzení vám odejde na e-mail, který jste ve formuláři vyplnili. A pak se vrátíte zpět na stránku článku, který jste právě ohodnotili.

Pokud jste nechali kartu zapamatovat, bude druhá platba ještě jednodušší. Když zadáte svůj e-mail, odešle vám brána automaticky SMS s čtyřmístným kódem potřebným k autorizaci platby. V okně můžete nechat zapnutou možnost Zůstat přihlášen, díky které budete moci další platby provádět už jen na jedno kliknutí.

Vybrané peníze ze všech našich serverů se sbíhají na jednom společném účtu. Těmi pak budou ohodnoceni jednotliví autoři. Přesně podle vůle čtenářů. Z částky se odečítají poplatky provozovateli brány – podle platného ceníku jde o 3 Kč + 2,2 % z každé transakce. Služba se řídí Podmínkami používání platební brány GoPay a Pravidly ochrany soukromí.

Přímé odměňování autorů běží v testovacím provozu. Je pravděpodobné, že v budoucnu dozná změn. 

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).