Hlavní navigace

Ministerstvo financí zvažuje vývoj vlastní aplikace pro #EET. Nebude určena všem

Jana Knížková

Nízký počet transakcí a menší náklady na pokladní zařízení. To by měla být hlavní kritéria pro využití jednoduchého webového rozhraní pro EET od MF.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Už na začátku prosince tohoto roku se elektronická evidence tržeb (EET) dotkne prvních podnikatelů. Nejjednodušším řešením EET má být tablet s příslušným softwarem a přenosná tiskárna. Ti, kteří se poohlíží po řešení EET už nyní, mají možnost vybírat z prvních nabídek. Podnikatel.cz už v dřívějším článku nabídl výběr některých softwarových řešení na bázi mobilního zařízení, které firmy podnikatelům nabízí.

Mohlo by vás zaujmout: Fotogalerie: Nabídka operátorů pro EET 

Po v současnosti nabízených řešeních sáhnou především různí stánkaři, obchodníci s menším počtem prodejů, řemeslníci a případně i menší hoteliéři. Vzhledem k tomu, že stát nebude nijak jednotlivá řešení certifikovat, bude při výběru vhodného řešení hrát roli i kredibilita poskytovatele. Už nyní se dají dokonce najít nabídky aplikace pokladního řešení zdarma, otázkou však zůstává, co si bude moct podnikatel následně nárokovat v případě jakýchkoli problémů a zda budou skutečně funkční.

Tip-onlineucto

Z aktuální nabídky nabízených řešení vybírejte v článku: Nejjednodušší řešení #EET? Sleva na dani náklady na pořízení a provoz nepokrývá

Vlastní aplikace ministerstva financí?

Elektronická evidence tržeb bude na jednotlivé oblasti podnikání dopadat v jednotlivých vlnách. Jak nám potvrdila Gabriela Štěpanyová z tiskového oddělení Ministerstva financí ČR, pro pozdější fáze evidence tržeb by mohlo mít ministerstvo k dispozici vlastní aplikaci: Ministerstvo financí a Finanční správa zváží vývoj vlastní jednoduché aplikace (webového rozhraní) pro třetí a čtvrtou fázi evidence tržeb, do které budou spadat zejména obory s nízkým počtem transakcí a tedy nižšími nároky na pokladní zařízení.

Čtěte také: 5 kritérií, které berte v potaz, pokud vybíráte řešení pro #EET

Harmonogram zapojení do EET
Kdy Kdo
1. prosince 2016 (8 měsíců po vyhlášení zákona) Ubytovací a stravovací služby
1. března 2017 (11 měsíců po vyhlášení zákona) Maloobchod a velkoobchod
1. března 2018 (23 měsíců po vyhlášení zákona) Ostatní činnosti vyjma těch v poslední fázi, například svobodná povolání, doprava, zemědělství;
1. června 2018 (26 měsíců po vyhlášení zákona) Vybraná řemesla a výrobní činnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).