Hlavní navigace

Ministerstvo financí zvažuje vývoj vlastní aplikace pro #EET. Nebude určena všem

22. 6. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nízký počet transakcí a menší náklady na pokladní zařízení. To by měla být hlavní kritéria pro využití jednoduchého webového rozhraní pro EET od MF.

Už na začátku prosince tohoto roku se elektronická evidence tržeb (EET) dotkne prvních podnikatelů. Nejjednodušším řešením EET má být tablet s příslušným softwarem a přenosná tiskárna. Ti, kteří se poohlíží po řešení EET už nyní, mají možnost vybírat z prvních nabídek. Podnikatel.cz už v dřívějším článku nabídl výběr některých softwarových řešení na bázi mobilního zařízení, které firmy podnikatelům nabízí.

Mohlo by vás zaujmout: Fotogalerie: Nabídka operátorů pro EET 

Po v současnosti nabízených řešeních sáhnou především různí stánkaři, obchodníci s menším počtem prodejů, řemeslníci a případně i menší hoteliéři. Vzhledem k tomu, že stát nebude nijak jednotlivá řešení certifikovat, bude při výběru vhodného řešení hrát roli i kredibilita poskytovatele. Už nyní se dají dokonce najít nabídky aplikace pokladního řešení zdarma, otázkou však zůstává, co si bude moct podnikatel následně nárokovat v případě jakýchkoli problémů a zda budou skutečně funkční.

Z aktuální nabídky nabízených řešení vybírejte v článku: Nejjednodušší řešení #EET? Sleva na dani náklady na pořízení a provoz nepokrývá

Vlastní aplikace ministerstva financí?

Elektronická evidence tržeb bude na jednotlivé oblasti podnikání dopadat v jednotlivých vlnách. Jak nám potvrdila Gabriela Štěpanyová z tiskového oddělení Ministerstva financí ČR, pro pozdější fáze evidence tržeb by mohlo mít ministerstvo k dispozici vlastní aplikaci: Ministerstvo financí a Finanční správa zváží vývoj vlastní jednoduché aplikace (webového rozhraní) pro třetí a čtvrtou fázi evidence tržeb, do které budou spadat zejména obory s nízkým počtem transakcí a tedy nižšími nároky na pokladní zařízení.

Čtěte také: 5 kritérií, které berte v potaz, pokud vybíráte řešení pro #EET

Harmonogram zapojení do EET
Kdy Kdo
1. prosince 2016 (8 měsíců po vyhlášení zákona) Ubytovací a stravovací služby
1. března 2017 (11 měsíců po vyhlášení zákona) Maloobchod a velkoobchod
1. března 2018 (23 měsíců po vyhlášení zákona) Ostatní činnosti vyjma těch v poslední fázi, například svobodná povolání, doprava, zemědělství;
1. června 2018 (26 měsíců po vyhlášení zákona) Vybraná řemesla a výrobní činnosti.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).