Hlavní navigace

Nový portál podporující bezpečnost na internetu

26. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Informace, varování a rady, jak se nestát obětí internetové kriminality, přináší nový portál Bezpečný internet.cz. Projekt vznikl ve spolupráci České spořitelny, Microsoftu, vyhledávače Seznam.cz a za podpory Policie České republiky a společností Pierstone a Quantasoft. Je zde možné získat informace o rizicích spojených s užíváním internetu, o způsobech, jak těmto rizikům v podobě podvodných nabídek, útočných virů nebo emailů zjišťujících osobní data předcházet, a jak se jim účinně bránit.

Internet se stal bezesporu informační dálnicí, jak ji před léty avizoval Bill Gates, samozřejmě se všemi výhodami ale i riziky. A tak jako se od útlého věku učíme znát pravidla bezpečného pohybu na ulicích v reálném světě, tak se musíme učit pravidlům bezpečného pohybu v prostředí informační dálnice – internetu, uvedl Aleš Špidla, ředitel odboru kybernetické bezpečnosti ministerstva vnitra.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).